Паводки на Закарпатті
Паводки на Закарпатті 5 канал

Закарпаття потопає: рівень води в річках досяг історичного максимуму

Читайте по-русски
Дощі не припиняються донині – удару стихії зазнали вже 25 населених пунктів у шести районах області

Історичного максимуму досяг рівень води в річках Закарпаття. Протягом двох діб в області випала двомісячна норма опадів. Це призвело до швидкоплинного паводка на більшості водойм.

Найбільше від негоди потерпають Великоберезнянський, Перечинський та Ужгородський райони. Дощі не припиняються, нині у воді понад 20 житлових будинків, понад 200 домогосподарств і майже 1 тис. га сільгоспугідь. Загалом удару стихії зазнали 25 населених пунктів у шести районах Закарпатської області. Загроза підтоплення існує навіть у великих містах Закарпаття. Вода рве берегоукріплення та розмиває дороги. Рятувальники відкачують воду з підвалів та розчищають захаращення на струмках.

У ніч проти четверга рівень води у річці Тур'я перевищив історичний максимум – піднявся майже на 3,5 м вище за звичайний рівень. Востаннє настільки високу воду фіксували під час катастрофічної повені 1998 року.

"Здебільшого постраждали Іршавський район, а також Перечинщина – тут у нас левова частка підтоплень. Окрім того, внаслідок переливів води відбулося призупинення руху на двох ділянках автошляхів краю: це автошлях Мукачево – Рогатин – Львів у межах села Вільхівка (тут унаслідок переливу води рух здійснюється об'їзними шляхами) та на відрізку Виноградів – Шаланки (це автошлях місцевого значення, тут водний покрив становить до 30 см, тож рух автомобілів здійснюється через сусідні населенні пункти)", – відзвітувала прес-офіцер ДСНС у Закарпатській області Наталія Батир.

Попередній матеріал
Через 80 років випадково знайшли: унікальну світлину Кобзаря повернули до музею Шевченка
Наступний матеріал
Вдалося з третьої спроби: SpaceX запустила ракету з 60 супутниками для глобального інтернету
Loading...