5 канал

Кропивницький в очікуванні рекордної повені: як готується місто

Найбільше надзвичайників непокоять приватні будинки, що розташовані на узбережжях

Рекордна кількість снігу може перетворитися на рекордну повінь. У Кропивницькому зареєстрували найвищий за сім років сніговий покрив – висота заметів сягає півметра. Місцеві побоюються відлиги, адже у 80-х роках минулого століття через повінь довелося евакуювати тисячі людей.

Василь Щербань мешкає поряд із річкою Інгул останні два десятки років. Скаржиться – під час весняних повеней льох час від часу затоплювало. Але восени русло розчистили, тож сподівається, цього сезону високої води вдасться уникнути.

"Русло поглибили, так що вода йде. Головне – щоб там регулювали річку, вчасно спускали. Все залежить від весни: якщо швидко тане, то набагато набирається. У колодязі набирається до рівня землі", – пояснює місцевий мешканець Василь Щербань.

Воду в річці Інгул у Кропивницькому утримують гідроспоруди теплової електростанції. Фахівці запевняють – рівень у період відлиги суворо контролюють. Тримають його на позначці чотири метри.

"Якщо рівень піднімається вище 5 метрів – ми дивимося або відкриваємо клінкети або регулюємо шлюзами. Після обіду прийдуть хлопці піднімати шлюзи, тому що почав підніматися рівень", – розповів майстер турбінного відділення КП "Теплоенергетик" Дмитро Скляренко.

Востаннє Кропивницький затоплювало у 1980 році. Тоді жителів середмістя довелося евакуйовувати. Цього сезону паводку зможуть протистояти, переконують фахівці.

"Багато було зроблено в місті понижаючих станцій. Ми дренували воду. Опускали воду на самий мінімум, щоб можна були коли з верхів сніг танув і сюди підходила вода, то ми встигали скидати далі за течією", – пояснив головний інженер КП "Теплоенергетик" Валерій Челядінов.

Проте надзвичайників непокоять приватні будинки, що розташовані на узбережжях. Щоб уникнути підтоплень, радять господарям вивозити сніг із подвір'їв.

"Виносьте сніг у безпечне місце. Це значно буде дешевше, ніж потім відновлювати своє домоволодіння після локального індивідуального підтоплення", – закликав начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Кропивницького Сергій Коваленко.

Синоптики ж попереджають, плюсова температура на Кіровоградщині утримається до наступного тижня.

Сніжана Юр'єва, "5 канал"

Попередній матеріал
Жахлива ДТП за участю маршрутки на Одещині: загинула 14-річна дівчинка
Наступний матеріал
Прес-конференція: "Популізм Юлії Тимошенко і героїзм кіборгів-захисників ДАП – несумісні" – відео
Loading...

Скасовані рейси та 2-й рівень небезпеки: як регіони борються з наслідками хуртовини

З'явилася загроза масового мору: на Черкащині взялися рятувати рибу від задухи

У Кропивницькому невідомі напали на громадського омбудсмена "Опори"

Ще трохи поморозить: де в Україні буде до мінус 16

Вдень – до відлиги: на вихідних українців чекає погодний сюрприз

Без шарфа – ні кроку: потужні снігопади накриють 8 областей України