Військові привезли допомогу в лікарню
Військові привезли допомогу в лікарню 5 канал

"Ми знаємо, що треба і як це зробити": військові привезли гуманітарну допомогу в Попаснянську лікарню – репортаж

Читайте по-русски
За минулий рік до медичних установ прифронтової зони армійці доставили понад 50 тонн гуманітарного вантажу на майже 9 мільйонів гривень

Подарунки до новорічних свят привезли військові у Попаснянську районну лікарню. У пакунках так звані медичні розхідники на майже 200 тисяч гривень. Усе це замовляли цивільні лікарі. Репортаж Вікторії Ковальової.

Попаснянська районна лікарня розташована за декілька кілометрів від лінії фронту, та попри це обслуговує населення у понад 70 тисяч. Саме тому її обрали армійці для надання гуманітарної допомоги.

Гуманітарну допомогу на суму майже 200 тисяч гривень українські військові отримали від французької діаспори. У пакунках – одноразові набори для операцій, лікування опіків та інші так звані медичні розхідники.

"Його не вистачає. Населення збільшується. Все назад вертається і обсяги збільшуються. Ми працюємо над тим, щоб створити лікарню інтенсивного лікування. І це на часі!" – наголосив головний лікар Попаснянської районної лікарні Олександр Ковальчук.

Раніше 70 відсотків попаснянців лікувалися в сусідньому Первомайську. Після окупації цього міста довелося облаштовувати лікарню в самій Попасній. За словами головного лікаря, військові стали надійною опорою цивільних лікарів.

"Почалось все, як кажуть, з нуля. Екстрена допомога в цьому місті не надавалася. Проходило все в Первомайську. Почали збирати кадри, почали збирати обладнання. Зараз ми піднялися, як-то кажуть, з колін", – розповів головний лікар.

Цивільним медустановам військові допомагають не вперше. В районі проведення Операції Об’єднаних сил торік започаткували гуманітарну ініціативу "Допомога. Схід".

"Український військовий сьогодні передусім патріот та громадянин України. Він не тільки може віддати своє життя за незалежність країни, відстоюючи її від ворога і від агресії, а й допомогти мирним мешканцям. Тому саме ми, військові, знаємо, що потрібно і як це зробити", – запевняє військовослужбовець Борис Кутовий.

За минулий рік до медичних установ прифронтової зони армійці доправили понад 50 тонн гуманітарного вантажу на майже 9 мільйонів гривень.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Луганська область, "5 канал"

 

Попередній матеріал
"Хочемо під опіум поразки?": Вакарчук написав вірш-відповідь на новорічне привітання Зеленського
Наступний матеріал
Підкорила сім найвищих точок різних континентів: українка розповіла, як піднялася на пік Вінсона
Loading...

Підсумки засідання правління Фонду соцстрахування та ситуація з гумдопомогою – брифінг

На Донбас попрямували 19 вантажівок гумдопомоги ООН

Побут на лінії зіткнення: як прифронтові села готуються до зими

Військові передали психоневрологічному диспансеру на Луганщині допомогу з Франції – що привезли

"Допомога Схід": у Маріупольський шпиталь привезли майже 4 тонни медичної допомоги

Гуманітарна допомога: як лікарі Південної Кореї, Австралії та України рятують усмішки армійців ЗСУ