Суд над Дмитром Марченком
Суд над Дмитром Марченком "5 канал" / Ірина Шевченко

"Ми усіх вас закриємо": як ДБР "клепає справи" проти військових і називає Героїв України "ушльопками" – Погребиський

Читайте по-русски
Суддя, слухаючи адвокатів, сидів, закривши вуха й очі – це показує ставлення до аргументів захисту, каже армієць

У ДБР мають на меті дискредитувати Збройні сили, зокрема, зміни, які відбувалися в армії протягом останніх років завдяки реформі. Таку думку висловив ветеран АТО і волонтер Олександр Погребиський у студії "Час: Online" на "5 каналі".

"Слідчі ДБР не розуміються на цих справах. З того, що ми чули в суді, речі, на які вони посилаються і які є аргументами стосовно арешту підозрюваних, – це незрозуміло з чого і палиць клепана справа. І я розумію, що за цим сценарієм будуть відбуватися подальші слідчі дії", – переконаний армієць.

Тобто, каже він, держава так нападає на своїх військових, хоча натомість слідчі ДБР мали би зайнятися генералами, які до 2014 року знищували армію. На початку війни українські Збройні сили не мали фактично нічого – ні одягу, ні техніки, ні палива, ні їжі. Але звинувачення нині падають на людей, які робили все можливе, щоб армія була забезпечена, додає Погребиський.

"І тут, ніби посилаючись на якісь записи розмов, не розуміючи, про що люди говорили, з палиць клепають цю справу… Як могли бойові генерали, які пройшли аеропорт, допустити, що солдат може бути в неякісному бронежилеті, який його не врятує?", – дивується волонтер.

За словами Погребиського, він не пам'ятає випадків, коли через неякісну броню жилета хтось отримав поранення чи загинув. Не відомо йому про такі ситуації ні від ЗМІ, ні зі зведень ООС чи будь-яких інших джерел.

"Ця лінія нав'язується ДБР, щоб дискредивувати взагалі все хороше, що відбувалося у Збройних силах", – наголошує Погребиський.

Армієць назвав арешт Марченка показовим, адже генерал не переховувався від слідства. До того ж затриманому навіть не повідомляли офіційно про засідання суду.

Він наголосив, що таке відношення до Збройних сил є позицією самого слідчого органу і свідчить про ставлення ДБР до військових узагалі. 

"На перекурах прокурор не добирає слів, він каже про людей, які брали участь у реформуванні Міноборони: "Ми будемо продовжувати і вас усіх закриємо". Прокурор собі дозволяє показувати лінію ДБР, чим вони будуть займатися стосовно армії", – обурюється Погребиський.

Те ж стосується і переписки слідчого ДБР під час одного із засідань, де було названо "ушльопками" людей, які підтримують Марченка – героїв України, бойових офіцерів, волонтерів.

Погребиський згадує, як Павло Чайка, повний кавалер ордену "За мужність", кіборг, підійшов до слідчого і сказав: "Нащо ви провокуєте нас? Навіщо ви таке пишете про людей?". На що той відповів, що мав на увазі зовсім інше.

"Якщо він узагалі не про це казав, він міг показати, що це не те слово, і просто закінчити конфлікт. Але він цього не зробив. Він ображав нас, людей, які були в залі. Не виходив до кінця всіх засідань, бо боявся, напевно, хоча йому нічого не загрожувало, крім ганьби", – каже він.

"Це просто показує, чому заарештували Марченка – бо він "ушльопок" такий, як і я, як інші… Бо вони так ставляться до нас, хочуть принизити нас цим самим", – переконаний Погребиський.

"Це не суд, а судилище. Коли суддя, слухаючи адвокатів, сидить, закриваючи вуха чи очі – йому нецікаво, аргументи захисників йому нецікаві. Це показує його ставлення, і ясно стає, що там уже зрозуміло, яким буде рішення", – підсумовує військовий.

Нагадаємо, Печерський суд Києва в понеділок, 11 листопада, арештував генерал-майора ЗСУ Дмитра Марченка. Його звинувачують у закупівлі неякісних бронежилетів, наче б то чиновники Міноборони знали, що партія не відповідає стандартам якості, але прийняли її у виробника. Марченка ув'язнили на 2 місяці з заставою 76 млн 840 тисяч гривень.

Попередній матеріал
Вигнаний "слуга" Поляков оприлюднив аудіозапис, як Юзік і нардепи з монобільшості вирішували питання з поліцією
Наступний матеріал
Застава в майже 3 млн грн: як обирали запобіжний захід чільнику "Укрексімбанку" Гриценку – сюжет
Loading...