"Ми не в серіалі, ми в реальному житті" – ексклюзивне інтерв'ю з міським головою Черкас про карантин, Зеленського та дії влади

Анатолій Бондаренко 5 канал
За словами Анатолія Бондаренка, основна причина зняття деяких обмежень – це запровадження "карантину не для всіх"

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко в ексклюзивному інтерв'ю "5 каналу" розповів про пом'якшення карантину у місті, ставлення до влади та її дій під щодо підтримки місцевого самоврядування.

За словами Бондаренка, головна причина зняття деяких обмежень – це запровадження "карантину не для всіх".

"Жителі міста Черкаси, по висновках влади, повинні ходити в ломбард, але не повинні ходити в парки. Їм не можна гуляти по двох, але можна гуляти з собакою. Ресторани деяких народних депутатів від "слуг народу" повинні працювати, а ресторани наших дрібних підприємців не повинні. Великі гіпермаркети повинні працювати, а інші малі і середні підприємці не повинні працювати. Єдине, що нас обурило – це соціальна несправедливість, яка відбувається в нашій країні.

Здається лозунг "закон один для всіх" давно відійшов у минуле. Думав, що при новому президенті закон буде один для всіх, не буде тих речей, які відбуваються зараз. Не буде кнопкодавства, буде певне покарання. Але те, що ми бачимо – подвійні стандарти, ручне управління, утиски місцевої влади, втручання в їхню діяльність. Я відверто скажу, я не бачу перспективи і майбутнього в цієї команди", – сказав міський голова.

Він також розповів, що сподівався на підтримку центральної влади в економічній складовій, проте розчарувався в тому, що отримав.

"Бюджет Черкас недоотримав 100 мільйонів гривень. Я думав, що в нас діалог йде з центральною владою, думав, що це так, як у провідних країнах світу. Думав, що ми отримаємо якийсь транш з державного бюджету. Компенсацію за те, що ми місяць добросовісно, чесно, одні з перших запровадили найжорсткіші умови карантину. Наші працівники, які працювали 24 години на добу, добиралися пішки. Ми не дали їм дозволу їздити у громадському транспорті. Ми це дозволили винятково лікарям.

Центральна влада каже, щоб ми брали кредити. Не кажуть, що допоможуть, що щось зроблять. Та ми і без вас знаємо, як брати кредити. Тільки ви ж не подбали, що нам ці кредити повертати", – наголосив Бондаренко.

Голова Черкас також прокоментував звернення президента Володимира Зеленського до нього через пом'якшення карантину та сказав, що дістав підтримку зі сторони місцевих жителів.

"У мене в порядку все з календарем. Я думав, що президент України "передасть привіт" своєму колезі по його партії Тищенку, а він передав мені. Дякую йому. Але мені від цього ні холодно, ні спекотно. Це не політична гра. Це відновлення соціальної справедливості в Україні. Ви бачите, що відбувається. Далі так бути не може.

Десятки місцян телефонували мені і казали: "Дякуємо за вашу позицію, дякуємо, що ви її висловили. Це все наболіло в нас всередині. Ми дивимося, що відбувається в країні, і ми будемо стояти до кінця", – розповів Анатолій Бондаренко.

Анатолій Бондаренко
Анатолій Бондаренко5 канал

За його словами, ситуація з коронавірусом у місті повністю контрольована. Проте міський голова звернув увагу на проблеми у медичній сфері, які спричинили дії влади.

"Розумію, що зараз з боку органів виконавчої влади буде повна дискредитація мене як очільника міста. Ситуація під контролем, ніяких проблем немає. Дев'ять людей, які померли від коронавірусу, мали супутні хвороби. З початку року в області від серцево-судинних захворювань померли 1500 людей, 700 від онкозахворювань, ще 500 від інших хвороб. Мені здається, що влада діє неправильно, тому що зупинила надання спеціалізованої медичної допомоги в лікарнях. Сотні людей помирають, бо їм не надають вчасно допомогу", – сказав очільник Черкас.

Також Бондаренко прокоментував погрози, які отримав від першого заступника голови Офісу президента Сергія Трофімова.

"Пан Трофімов просив мене допомагати першому і другому очільнику області. Я консультував штаб перед другим туром виборів. У мене особисті стосунки. Після цих смс я розцінюю їх просто як слабкість хлопчика, який вирішив погрожувати людині, яку обрали. Вас, чиновників, не обирали, а просто призначили. Мене обрали люди трьохсоттисячного міста".

Крім того, міський голова висловився щодо програм уряду для підтримки бізнесу.

"Спитайте у малого бізнесу, чи хоч один отримав кредит, чи як потрібно зібрати документи, яка це буде застава. Це все просто фальш. Це все на папері. Крім політичних лозунгів, цього всього нема. Ми не в серіалі, ми в реальному житті. На місцях повинні працювати люди, які мають досвід роботи, які знають, як працювати з людьми. Це не ролик записати. Це щоденно, 24 години на добу працювати".

Нагадаємо, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко завив, що йому погрожував перший заступник голови Офісу президента Сергій Трофімов. У Facebook він оприлюднив коротке листування з начебто з посадовцем.

Попередній матеріал
Залізна завіса: чому Україна не випускає своїх громадян на роботу за кордон
Наступний матеріал
Святий, але інфікований Почаїв: як ще одна лавра стала епіцентром спалаху коронавірусу
Loading...