infortunisticanova.it

МОЗ зобов’язало сімейніх лікарів, терапевтів та педіатрів працювати по-міжнародному: що зміниться

У 2018 році МОЗ планує запуск навчального онлайн-тренажеру для лікарів

Сімейні лікарі, терапевти та педіатри у щоденній роботі мають користуватися міжнародною класифікацією первинної медичної допомоги (ІСРС-2). Відповідний наказ затвердило Міністерство охорони здоров’я.

ІСРС – це найбільш поширена класифікація, яку використовують на первинній ланці в багатьох країнах світу. Її розробила Всесвітня організація сімейних лікарів (WONCA) у 1987 році і наразі використовують її друге видання (ІСРС-2) з оновленнями 2016 року.

"ІСРС-2 для українських лікарів – це нова система, яка дає змогу концентруватися на потребах пацієнтів, а не підлаштовуватися під зручність оброблення кодів для формування статистики", – зазначають у МОЗ.

У міністерстві також зауважили, що нині значну частину свого робочого часу медики первинної ланки витрачають на паперову і статистичну роботи, що обмежує їхній час на потреби пацієнтів.

Впровадження ІСРС-2 із подальшим спрощенням облікових і статистичних форм є важливою складовою системної роботи МОЗ із оптимізації роботи лікарів первинної ланки, для побудови пацієнтоорієнтованої системи охорони здоров'я.

"Електронне ведення медичних записів та змога кодувати причину кожного окремого звернення пацієнта до лікаря – це значний крок на шляху побудови пацієнтоорієнтованої системи охорони здоров'я", – зазначають у відомстві.

Наступними кроками МОЗ щодо впровадження ICPC-2 у 2018 році передбачено запуск навчального онлайн-тренажеру для лікарів, поширення навчальних матеріалів та їх інтеграція в медичну освіту на до- та післядипломному рівні, проведення регіональних тренінгів для лікарів-практиків.

Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно внесла ІСРС до своєї групи міжнародних класифікацій (WHO-FIC). Міністерство охорони здоров'я у 2017 році підписало угоду з WONCA щодо ліцензійного використання ІСРС-2 у загальній практиці. Українська мова стала 20-ю офіційною мовою, на яку була перекладена ІСРС-2. А українські лікарі тепер матимуть змогу долучитися до міжнародної спільноти медиків, які щоденно у своїй роботі використовують цю просту та зручну класифікацію.

Як повідомляв 5.UA, у 2018 році МОЗ планує повну зміну первинної ланки медичної допомоги.

 

Дивіться також фотогалерею за темою:

Проект "Кровомобіль": Як учні львівської гімназії допомагають рятувати життя бійців – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Бойовики під виглядом українських ДРГ готують провокації проти мирного населення – Снєгирьов
Наступний матеріал
На території ЧАЕС запустять першу сонячну електростанцію в Україні
Теги:
Loading...

Фінансування по-новому: МОЗ оприлюднив перелік змін для медзакладів "первинки"

МОЗ: В Україні зареєстрували спалах гепатиту А, але епідемії немає

"Такого не було багато років": на Одещині з симптомами кору в лікарнях – тисяча осіб

Травми звільнених заручників свідчать про катування – Геращенко

Медична реформа: лікуватися за кордоном зможе значно більше українців

Прес-конференція керівництва МОЗ щодо медичної реформи – відео