Мітинг під Радою: активісти вимагають визнати добровольців учасниками бойових дій

Законопроект №7190 пропонує визнати добровольцями осіб, які у складі добровольчих формувань брали участь в антитерористичній операції, але не були включені до складу, зокрема, Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ України та Національної гвардії

Близько сотні представників Всеукраїнського об’єднання "Свобода" та інших організацій пікетують будівлю Верховної Ради, вимагаючи ухвалення законопроекту №7190 "Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їх соціальний і правовий статус". Про це повідомляє "Укрінформ".

Учасники мітингу тримають у руках прапори з партійною символікою ВО "Свобода", "Національного корпусу", Об'єднання добровольців, а також плакати з гаслами на зразок "Визнання добровольців – справа честі. Владо, прийми законопроект №7190!" та "Вони загинули за Україну та досі без визнання" із зображенням облич полеглих добровольців.

Правопорядок біля парламенту забезпечують близько 200 поліцейських і бійців Нацгвардії. Ситуація загалом спокійна.

Отже, законопроект №7190 пропонує визнати добровольцями осіб, які у складі добровольчих формувань брали участь в антитерористичній операції, але не були включені до складу, зокрема, Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ України та Національної гвардії. Водночас проект передбачає визнання добровольців учасниками бойових дій у разі залучення їх до проведення антитерористичної операції на строк не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення.

"При цьому, особам з числа добровольців, які отримали поранення, контузії, каліцтва, що унеможливило подальшу участь у бойових діях у зоні проведення антитерористичної операції, статус учасника бойових дій пропонується надавати незалежно від кількості днів залучення їх до проведення антитерористичної операції", – наголошують автори законопроекту.

Добровольців, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва під час АТО, пропонується визнати інвалідами війни та поширити на них і членів їхніх сімей гарантії та пільги, передбачені законом "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Також у законопроекті встановлюється чіткий і прозорий порядок надання вищезазначеним добровольцям статусу учасника бойових дій. Так, статус УБД добровольцям надається міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій. До її складу, відповідно до законопроекту, мають обов’язково включатися представники добровольчих формувань з правом дорадчого голосу.

Підставою для надання добровольцям статусу УБД є клопотання керівника відповідного добровольчого формування, нотаріально завірені свідчення не менш як двох свідків із числа осіб, які разом із такою особою брали участь в АТО та отримали статус УБД або інваліда війни, а також копії довідок про безпосередню участь особи в АТО, а для осіб, які отримали поранення, контузії, каліцтва, – відповідні медичні довідки.

Як повідомляв 5.UA, ветерани силових структур, бійці АТО та правоохоронці провели восьму всеукраїнську акцію протесту під Верховною Радою.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Руки для обіймів, а не для зброї": у США люди вийшли на масові акції протесту – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Імпорт в Україну сірчаної кислоти обмежувати не варто – представники ГМК
Наступний матеріал
У Міноборони пояснили причину звільнення заступника командувача ВМС України

Пленарне засідання ВР, де розглянуть звернення про створення в Україні єдиної помісної церкви – відео

Які шанси скасувати депутатську недоторканність для нинішнього скликання Верховної Ради – відео

Чи йде уряд Гройсмана у відставку: що про це думають політсили у Верховній Раді – відео

Масові протести у Вірменії: затримано 84 особи, мітингарі оточили будинок Сарґсяна

Засідання Комітету з питань національної безпеки та оборони ВР – відео

Пленарне засідання ВР, де планують підвищити іменні стипендії для студентів – відео