Імпорт в Україну сірчаної кислоти обмежувати не варто – представники ГМК

  Відсутність імпорту сірчаної кислоти може призвести до зростання цін на сірчану кислоту, зниження доступності іноземного парку цистерн, позначиться на ВВП

  Представники підприємств ГМК закликають український уряд та Міжвідомчу комісію з міжнародної торгівлі при Мінекономрозвитку не запроваджувати мита, квоти або будь-які інші обмежувальні заходи для імпорту сірчаної кислоти. Такі дії призведуть до зростання цін на товар, збільшення собівартості для металургійних і коксохімічних підприємств та зниження їх здатності конкурувати на міжнародних ринках, вважає президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков, передає УНІАН.

  "Ми сподіваємося, що найближчим часом буде проведено засідання Міжвідомчої комісії з торгівлі, і буде прийнято рішення не вводити жодних обмежень (мита і квоти), залишити його конкурентним ... Ми, як Асоціація металургів і гірників, будемо звертатися до прем'єр-міністра і віце-прем'єр-міністра Кубіва, який очолює цю комісію, щоб так і було зроблено, щоб вони прийняли наші аргументи і утрималися від введення обмежувальних норм", – заявив Каленков під час круглого столу "Ринок сірчаної кислоти в Україні: стан та шляхи розвитку".

  Також експерт вважає, що введення обмежень призведе до зростання цін на сірчану кислоту. Це своєю чергою призведе до зростання собівартості виробництва металургійної продукції, для якої кислота є важливою сировиною.

  "Конкуренція на глобальному ринку – дуже жорстка. 85% своєї продукції ми експортуємо, ми конкуруємо, зокрема, за рахунок собівартості. Тут вважається кожен долар, кожен цент, тому будь-яке збільшення собівартості призведе до того, що ми продамо менше нашої продукції", – каже президент "Укрметалургпром".

  Він нагадує: гірничо-металургійний комплекс – це третина промисловості України. Тому зниження рівня його виробництва неминуче позначиться на таких показниках, як ВВП.

  Крім того, за словами Каленкова, нині на внутрішньому ринку України в наявності лише 142 доступні цистерни для транспортування сірчаної кислоти, чого достатньо для перевезення 40 тис. тонн кислоти. При цьому річне споживання – 110 тис. тон.

  Таким чином, каже експерт, відсутність імпортної сірчаної кислоти призведе до зниження доступності іноземного парку цистерн. Це може спричинити проблему доставки цього реагенту на підприємства.

  Свою думку висловив й очільник аналітичного держпідприємства "Укрпромзовнішекспертиза" Володимир Власюк. Він наголосив: на сьогодні ринок сірчаної кислоти в Україні дуже сильно залежить саме від імпортних поставок.

  "Нам потрібно приблизно 100-110 тис. тонн сірчаної кислоти на рік. З цього обсягу на сьогодні внутрішня пропозиція – це 20-30 тис. тонн. Таким чином, виникає умовний дефіцит (70-80 тис. тонн), який покривається імпортом. Основними постачальниками є Білорусь, Росія, Австрія та інші країни ЄС", – повідомив Власюк.

  Більше того, відсутність на ринку сірчаної кислоти в достатньому обсязі – це важка ситуація для підприємств-споживачів, адже їх технологічні процеси вимагають постійної наявності сировини.

  Як уточнив заступник голови "Укрпромзовнекспертизи" Сергій Поважнюк, сірчану кислоту використовують металургійні, коксохімічні, фармацевтичні підприємства, виробники мінеральних добрив, а також ТЕС, ТЕЦ і АЕС України.

  Юристи ж додають: введення обмеження на імпорт сірчаної кислоти в Україну слід вважати заходами екстраординарного характеру. Це суперечить принципам і нормам Світової організації торгівлі, каже партнер юридичної компанії "Саєнко Харенко" Анжела Махінова.

  "Ці заходи спрямовані проти чесного і сумлінного імпорту... Введення заходів неминуче приведе Україну в СОТ, у структуру вирішення суперечок", – зауважила Махінова.

  Крім того, додала вона, якщо Міжвідомча комісія введе обмеження, низка торгових партнерів України сприйме такий крок як неповагу нашою країною міжнародного торгового права і може оскаржити ці дії у рамках СОТ.

  Попередній матеріал
  "Ніхто не поводиться жорсткіше, ніж я": Трамп розповів про місячну "сутичку" в Сирії між силами США і Росії
  Наступний матеріал
  Мітинг під Радою: активісти вимагають визнати добровольців учасниками бойових дій
  Теги: