Протест ветеранів силових структур під ВР

"Останній мирний мітинг": під Радою протестують ветерани силових структур

Під стінами парламенту сталися сутички з поліцією – двоє правоохоронців постраждали, дев'ятьох протестувальників затримали

Ветерани силових структур, бійці АТО та правоохоронці провели восьму всеукраїнську акцію протесту під Верховною Радою. На мітинг вони вийшли, насамперед, через пенсійне забезпечення. Подробиці розповів кореспондент "5 каналу" Петро Троць.

Під стінами зібралося близько двох сотень активістів. Вони вимагають "справедливого перерахунку пенсій" для ветеранів-військовослужбовців. Колишні військові вважають, що метод нараховування пенсій, який існував ще з 1990-х років, а наразі планується до зміни Мінсоцполітики, – є несправедливим. Екс-силовики впевнені, що отримують менше, ніж заслуговують. Попередні сім разів це були мирні протести, наразі вже йде мова про більш радикальні дії, за умови якщо їх так і не почують.

Як заявив голова Незалежної профспілки військовослужбовців України Олександр Лалак: "Ми попереджали владу, очевидно, що це остання мирна акція протесту. І про це повинна знати влада і увесь український народ. Ми нічого не плануємо, але просто доповідаємо ситуацію. Якщо минулого разу на акціях протестів мали місце окремі блокування трас в окремих областях. То моє передбачення – наступного разу ми перекриємо масу трас і не виключено – залізничних шляхів".

В.о. голови Всеукраїнського конгресу профспілок силових структур Григорій Кабаченко додав: "У нас в селі на весілля та похорон кличуть три рази. Двічі ми вже у приймальні Парубія були. Нам же не треба його побачити, ми вважаємо, що до людей має хтось вийти. Ми у Будинку офіцерів, замовили його, бо люди не можуть стояти на вулиці годинами. Нам повинні вийти щось набрехати".

Оновлення. Як стало відомо – біля парламенту сталися сутички між правоохоронцями та мітингувальниками. Двоє силовиків постраждали, дев'ятьох протестувальників затримали. Цю інформацію повідомив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко з трибуни парламенту.

За попередніми даними, протестувальники намагалися розкласти під будівлею Ради шини, поліцейські ж відтіснили учасників мітингу від огорожі. Декілька осіб кинули у бік правоохоронців димові шашки.

Подробиці та відео дивіться у окремій новині.

Дивіться також фотогалерею:

"Скандинавський підхід": Як з мітингувальниками під Радою працює "антиконфліктна група" – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Вночі в Ужгороді спалили офіс спілки угорців – посла України в Угорщині вже викликали до МЗС
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО Дмитра Гуцуляка – відео