Протест під прокуратурою проти забудовників

"Захистіть історію": під київською прокуратурою мітингували проти скандальних забудов

Активісти запевняють: попри відкриті кримінальні провадження – роботи на майданчиках тривають

"Прокурори – захистіть історію та природу Києва". Із таким гаслом столичні активісти мітингували під стінами київської прокуратури. Люди вимагають розслідувати кримінальні провадження в низці скандальних забудов довкола історичних будівель.

Йдеться про зведення висоток на Сінному ринку, вулицях Миколайчука, Мічуріна, Жилянській, Саксаганського та у Биківнянському лісі. Активісти запевняють: попри відкриті кримінальні провадження, зокрема й ті, що стосуються резонансних забудов в історичному середмісті, – роботи на майданчиках тривають. Тож вони звернулися до столичної прокуратури із проханням накласти арешт на будівельні території та вручити підозри забудовникам. У відомстві пообіцяли розібратися в ситуаціях та вжити заходів.

"Саксаганського, 123-127 – це історичний двір. Попри те, що люди відбили чотири атаки, там зробили сквер. Зараз забудовники знову прийшли, 9 березня, на день Кобзаря, і побили місцеву жительку, зламали їй ногу. Вона живе у пам'ятці історії – будинку В'ячеслава Прокоповича. Також побили голову мешканцю будинку 125, який є об'єктом культурної спадщини", – розповідає голова ГО "Барви життя" Лідія Гончаренко.

"Якщо один орган державний бездіє, в цьому разі бездіє ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція – 5.UA), ми замість нього подаємо позов до суду. Але для цього нам потрібно зібрати документи, в тому числі й ті, які перебувають у ДАБІ. ДАБІ має провести перевірку і зазначити, скласти нам акт. "Київзем" має скласти перевірку і вказати, в чому є порушення", – відзвітував заступник прокурора Києва Сергій Репецький.

Дивіться також фотогалерею:

Дим, кувалди, тактична група поліції: масова бійка через скандальну АЗС на Позняках – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Українська ГТС потрібна "Газпрому": експерт розповів про транзитні можливості України
Наступний матеріал
Розкопки прадавнього міста: в Києві на Поштовій площі створять музей