Акція проти церкви-самобуду
Акція проти церкви-самобуду 5 канал

Акція "Свободу архітекторам" у Києві: біля незаконної церкви УПЦ МП посварилися активісти та віряни

Протестувальники вимагають звільнити заґратованих архітекторів та знести "МАФ ФСБ", як називають церкву. А віряни в тому ж місці і в той же час – моляться

Конфлікт під час акції у столиці. До сотні активістів вийшли на підтримку заарештованих архітекторів Олександра Горбаня та Олексія Шемотюка, яких підозрюють у спробі підпалу у ніч на 25 січня релігійної споруди Української православної церкви Московського патріархату. Водночас, кілька сотень вірян прийшли на службу, що відбувається у храмі УПЦ МП. Між групами людей і виник конфлікт. На місці події перебуває кореспондент "5 каналу" Сергій Барбу.

Хоча правильніше все ж сказати, що конфлікт був словесним. "Може легка шарпанина", як зазначив журналіст. І молебень, і акція наразі триває. Щодо заходу активістів – у соціальних мережах розгорнулася кампанія "Свободу архітекторам". Закликали відпустити на волю двох затриманих, які нібито підпалювали двері незаконного храму – він зведений на захопленій землі.

Суддя, попри клопотання прокуратури (навіть вони відзначали, що можна обійтися нічним домашнім арештом), вирішила, що архітектори мають бути арештовані – їх на 60 діб відправили до СІЗО.

"Це був спонтанний акціонизм. Я би так це назвав. Тому що дуже обурює, що ця незаконна забудова стоїть вже близько 10 років. І вони починали просто з наметика на свято, а закінчили цією капітальною спорудою поруч з історичними фундаментами Десятинної церкви", – зазначив брат затриманого Олексій.

Представники Національного музею історії також незадоволені таким сусідством. Бо цей самобуд – церква – знаходить на території музею, в самому серці Києва, де заборонені будь-які ґрунтові роботи. Очевидно – під час будівництва такі роботи проводилися.

Московський патріархат, вочевидь дізнавшись про анонсовану в соцмережах акцію, вирішив провести на місці молебень – прихильників зібрали за годину раніше. Прийшло кілька сотень "захисників церкви".

Дивіться також фотогалерею:

На Львівщині горіла церква: фотогалерея

/
На Львівщині горіла церква
/
На Львівщині горіла церква
/
На Львівщині горіла церква
/
На Львівщині горіла церква
/
На Львівщині горіла церква
/
На Львівщині горіла церква
/
На Львівщині горіла церква
/
На Львівщині горіла церква
/
На Львівщині горіла церква
/
На Львівщині горіла церква

Попередній матеріал
Рух автівок на двох пунктах пропуску в бік Польщі заблокований протестувальниками
Наступний матеріал
Суд Маріуполя визнав винними двох співробітників музею, які передали 52 картини окупантам у Криму
Loading...