Бейбі-бокс
Бейбі-бокс Фото із відкритих джерел

Мінсоцполітики перевірить затримки з видачею бебі-боксів у регіонах – Лазебна

Читайте по-русски
Затримання можливі через зволікання місцевих чиновників

Затримки з одержанням пакунків малюка на Полтавщині, Хмельниччині та Львівщині перевірять у Міністерстві соціальної політики. Про це в етері ток-шоу "Велика політика" на "5-му каналі" повідомила профільна міністерка Марина Лазебна.

Посадовиця зауважила, що затримання можливі через зволікання місцевих чиновників.

"Місцева влада повинна була подати заявку, людина, яка народжує дитину, повинна була подати заявку – у пологовому пише заявку "я буду отримувати пакунок малюка в натуральній формі" або "я братиму компенсацію". Я подивилась дані за лютий, то 16 тисяч захотіли брати пакунок у натуральній формі, а 31 тисяча – грошима. У нас велика мережа визначена – це інтернет-магазини, де можна розрахуватися цією карткою", – зазначила Лазебна.

Нагадаємо, бебі-бокси почали отримувати матусі новонароджених два роки тому – у вересні 2018-го. Проте від самого початку виникли проблеми. Пакунки видавали не в усіх регіонах України або ж з великим запізненням: діти там відповідно виростали і речі ставали їм непотрібними.

Довідка. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України, від 25 листопада 2020 року до 1 липня 2021 року грошова компенсація надається винятково в разі відсутності пакунків у натуральній формі в місті проживання сім'ї протягом 30 днів з моменту народження дитини. До цього моменту пакунки малюка мають видаватися в пологових будинках у натуральній формі. Відповідно, зараз люди не "обирають" грошову компенсацію, а оформлюють її через відсутність пакунків у деяких пологових будинках. Заяви та реєстрації для отримання пакунка малюка не потрібні. Батьки отримують його просто за фактом народження дитини безпосередньо в пологовому будинку.

Як повідомляв 5.UA, у 2020 році видачу боксів взагалі зупинили і більшість малюків не отримали подарунків від держави. Уряд дозволив батькам немовлят одержувати гроші замість бебі-боксів. Однак у вересні торік Рада таки проголосувала за повернення бебі-боксів.

Попередній матеріал
"Уже за 2-3 тижні": у НАН прогнозують, що смертність від COVID-19 в Україні може сягнути пікових значень
Наступний матеріал
Смертоносніший за попередні на 64%: учені дослідили британський штам коронавірусу
Loading...

Викрадення дитини в сурогатної матері на Дніпропетровщині: тіло немовляти знайшли у вигрібній ямі

Ні грошей, ні бебі-боксів: після монетизації "Пакунку малюка" майже 15 тис. дітей не отримали допомоги за програмою

Попри протести: у Луцьку на базі міського пологового будинку запрацював COVID-госпіталь