Тест на коронавірус
Тест на коронавірус Depositphotos

"Уже за 2-3 тижні": у НАН прогнозують, що смертність від COVID-19 в Україні може сягнути пікових значень

  Читайте по-русски
  Протягом останнього тижня продовжилося зростання всіх показників поширення епідемії в Україні – збільшується кількість нових виявлень і госпіталізацій у більшості регіонів

  Згідно із прогнозом експертів із Національної академії наук України і низки університетів, за 2-3 тижні смертність від COVID-19 в Україні може досягти пікових значень осінньої хвилі. Про це мовиться на сайті НАН.

  Уточнюється, що на основі статистичних даних про динаміку епідемії в Україні та країнах Європи вчені створювали і тестували математичну модель SEIR-U. 

  Як уточнили експерти, протягом останнього тижня продовжилося зростання всіх показників поширення епідемії в Україні. Так, зростає кількість нових виявлень і госпіталізацій у більшості регіонів.

  "Ситуація в тих регіонах на заході України, де виникла нова хвиля, залишається важкою, проте вони більше не є головними драйверами епідемічного процесу. Зокрема, Івано-Франківська область демонструє ознаки проходження піку захворюваності, хоча завантаженість медичної системи і смертність, ймовірно, все ще буде підвищуватися. Смертність від COVID-19 продовжує збільшуватися і за 2-3 тижні може досягти пікових значень осінньої хвилі", – мовиться у висновках експертної групи.

  Науковці наголошують, що "в цілому нова хвиля характеризується більшою летальністю серед виявлених випадків і більш важким перебігом серед людей середнього віку, ніж спостерігалося восени".

  "Також згідно з прогнозними обчисленнями, середня кількість нових випадків дорівнюватиме 10400 (Prophet) і 8300 (SEIR-U) протягом тижня 11-17 березня і буде 9900 (SEIR-U) протягом тижня 18-24 березня", – сказано в повідомленні на сайті НАН.

  Як повідомляв 5.UA, МОЗ оновило розподіл на карантинні зони. У Києві та 8 регіонах України перевищений показник госпіталізацій хворих на COVID-19. Згідно з даними, у "червоній" зоні перебувають чотири області.

  Нагадаємо, за минулу добу в Україні понад 9 тисяч нових хворих на COVID-19 – уже другу добу найбільше фіксують у Києві.

  Попередній матеріал
  У сфері економіки й безпеки: США хочуть посилити підтримку України – Блінкен
  Наступний матеріал
  Мінсоцполітики перевірить затримки з видачею бебі-боксів у регіонах – Лазебна
  Loading...

  В Україні понад 9 тисяч нових хворих на COVID-19 – уже другу добу найбільше фіксують у Києві

  "Якщо за 5-6 днів не вийдемо на плато, можливий колапс" – лікар про ситуацію з коронавірусом в Івано-Франківську

  На Рівненщині власниця турфірми продавала фальшиві довідки про відсутність COVID-19

  В одній з лікарень Чернівців медики не захотіли вакцинуватися – ОДА

  На Закарпатті зафіксували найвищий показник смертності від COVID-19 за добу від початку пандемії

  В Офісі президента розповіли, коли очікують прибуття вакцини Pfizer