Бебі-бокс
Бебі-бокс dyvys.info

Ні грошей, ні бебі-боксів: після монетизації "Пакунку малюка" майже 15 тис. дітей не отримали допомоги за програмою

Читайте по-русски
Зазначається, що загалом за 2020 рік кількість тих, хто не отримав пакунок, удвічі більша

З 1 вересня 2020, відколи уряд спробував замінити "пакунки малюка" на гроші, і до кінця 2020 р. понад 14 тисяч новонароджених не отримали ані бебі-боксів, ані їхнього грошового еквіваленту. Про це свідчать відповідні документи Мінсоцполітики та Мін'юсту, повідомляє Bihus.Info.

29 липня 2020 р. уряд замінив "пакунок малюка" фінансовою допомогою – 5 тис. грн на одного новонародженого. Монетизація почала діяти з 1 вересня того ж року.

Але щоб отримати гроші, батьки мали пройти громіздку бюрократичну процедуру після народження дитини, ще й під час карантину. До того ж пакунки почали закінчуватись у пологових раніше, ніж рішення про монетизацію набрало сили, пише видання. Тож тисячі родин залишились і без бебі-боксу, і без виплат.

Згідно з відповідями двох міністерств на запити журналістів, з 1 вересня 2020 р. по 1 січня 2021 р. в Україні народилося майже 106 тис. немовлят. Видано 9,5 тис. бебі-боксів, а 82,3 тис. родин звернулись по грошову компенсацію. Тобто 14,2 тис. сімей новонароджених у вересні-грудні не отримали нічого.

Як пише видання з посиланням на співзасновника компанії-виробника бебі-боксів Дмитра Довгалюка, загалом за 2020 рік кількість тих, хто не отримав "пакунок малюка", вдвічі більша.

"Разом десь 230 тисяч сімей отримали таку допомогу, при цьому народжуваність десь 270-280 тисяч за минулий рік мала бути. Я думаю, що тисяч 30-40 дітей нічого не отримали," – зазначив Дмитро Довгалюк. І додав, що загалом у 2020 році видано приблизно 150 тис. бебі-боксів і виплачено грошових компенсацій близько 80 тис. отримувачів.

Цікаво, що з 24 жовтня 2020 р. таки уряд повернув бебі-бокси, тож тепер батьки можуть обрати між "пакунком малюка" і 5 тис. гривень на картку.

Зазначається, якщо на момент виписки бебі-боксів у лікарні немає, але сім'я хоче саме пакунок, слід узяти в пологовому довідку про неотримання бебі-боксу і протягом 30 днів з дня народження дитини подати заяву до органу соцзахисту населення за місцем проживання або перебування. До заяви додається копія свідоцтва про народження дитини.

А щоб отримати грошову компенсацію, треба взяти в пологовому довідку про неотримання "пакунку малюка", відкрити картку в "ПриватБанку" і подати заяву та копії низки документів у підрозділ соцзахисту.

Попередній матеріал
Державний переворот у М’янмі: військові затримали кілька сотень депутатів
Наступний матеріал
Депутат Запорізької міськради від "ОПЗЖ" з мільйонними статками заборгував за комуналку – ЗМІ
Loading...