Марина Шилова
Марина Шилова 5 канал

"Ридала, просила оглянути": на Харківщині жінка в пологовому втратила дитину – звинувачує в недбальстві лікарку

Читайте по-русски
Лікарка, яку Марина звинувачує в ненаданні належної допомоги, нині перебуває у відпустці. Виходити з неї не планує – звільнятиметься

Серед фото на телефоні Марини Шилової лише одне з періоду вагітності. Там вона щаслива, збирається до пологового. Жінка мала народити наприкінці квітня, дитина була довгоочікувана та запланована.

До медзакладу Марина приблизно о 5:00 27 квітня. Під час першого огляду лікарі сказали, що народжувати зарано. Утім перейми та біль посилювалися, а уваги до себе з боку медиків не було, згадує жінка.

"З 3 поверху піднімалася на 5 сама, лізла по стінах, зупинялася, плакала, закривала рот рукавом, терпіла. Прийшла до неї, попросила, щоб вона мене оглянула, ридала, пропонувала гроші за огляд", – розповідає Марина Шилова.

Марина ще кілька разів вимагала огляду та зробити їй кесарів розтин. Однак лікарка запевнила: народжувати жінці зарано. А вже наступного ранку її колеги констатували смерть дитини в утробі матері.

"Не відразу сказали, а під кабінетом акушерка, яка прийняла зміну. Я питала – живий? На що вона мені не відповідала і вела по коридору назад, я ще раз питала – живий? На що вона мене стала обіймати, я не пам'ятаю, я в обморок упала", – згадує жінка.

Після цього Марину відправили до лікарні в Харків. Там за кілька днів жінка народила мертвого хлопчика.

"Мені в Харкові лікарі говорили: ви дивом вижили. 4 доби з мертвою дитиною. Мені пощастило просто. Говорили, чому не зробили кесарів. Чому не надали допомоги, чому не зробили кесарів розтин. Лікарі були шоковані", – пояснює Марина.

У загибелі дитини Марина та її родичі звинувачують саме чергову лікарку. Їй спеціально створена лікарська комісія винесла догану, утім переконані, що причиною смерті дитини стали тяжкі патології.

"Вона перебувала в терміні вагітності 40 тижнів. Не в пологах, надійшла з передвісниками пологів і перебувала у нас під наглядом. І в один із моментів без всякої симптоматики припиняється битись серце у плода. Те, що лікар не винен у настанні антенатальної смерті плода, я в цьому на 100% впевнений", – заявив завідувач акушерсько-гінекологічного відділення Балаклійської ЦРЛ Анатолій Дерев'янко.

Лікарка, яку Марина звинувачує в ненаданні належної допомоги, нині перебуває у відпустці. Виходити з неї не планує – звільнятиметься. Коментувати звинувачення своєї пацієнтки журналістам відмовилася.

Нині в поліції порушили кримінальне провадження за статтею неналежне виконання медичними працівниками своїх обов'язків. Сама Марина, окрім вибачень, хоче, аби лікарку покарали за недбальство.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"

 

Попередній матеріал
"Застряглі" у Греції українські туристи повернуться без депортації – Кулеба
Наступний матеріал
Прокурори не явилися на розгляд скарги щодо запобіжного заходу Яні Дугарь – засідання перенесли
Loading...