Андрій Таран, міністр оборони
Андрій Таран, міністр оборони 5 канал

Міноборони виступає за створення військової поліції – Таран

Читайте по-русски
Повноваження проводити досудове слідство дозволять прискорити розслідування багатьох випадків на Донбасі, вважає міністр оборони

Створення військової поліції з повноваженнями проводити досудове слідство дозволить прискорити розслідування багатьох інцидентів на Донбасі. Про це на прес-конференції сказав міністр оборони Андрій Таран, повідомив "5 канал".

"Військова служба правопорядку не має права проводити досудове слідство. Саме тому в тому році був розроблений проєкт закону про військову поліцію, в якому передбачено можливість надання права на проведення досудового слідства", – зазначив він.

За словами міністра оборони, зараз у випадку загибелі військового всі мають відійти і дочекатися приїзду правоохоронців, зокрема працівників МВС, щоб саме вони проводили досудове розслідування, при чому втрачається багато часу.

Таран зауважив, що це однією з причин, чому імена загиблих українське суспільство іноді дізнається з затримкою.

"Я безпосередньо стикнувся з пожежею на території Луганської області, коли вже був випадок загибелі, та стикаюся з причинами затримки цієї інформації. На теперішній час Збройні сили України не мають повноваження на проведення досудового слідства. Ми знайшли – там підірвався БМП, загинув військовослужбовець ЗСУ. І все, ми на цьому зупинилися. І що там далі? Ніхто не може навіть рухатися", – навів приклад очільник Міноборони.

Раніше у Міністерстві оборони розробили законопроєкт "Про Військову поліцію" на виконання указу президента Володимира Зеленського, проте документ викликав зауваження у Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони та Державного бюро розслідувань.

Нагадаємо, 22 лютого на спільній прес-конференції з очільником Міноборони Андрієм Тараном головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак повідомив, що ЗСУ готуються до всіх можливих сценаріїв розвитку ситуації на Донбасі.

Попередній матеріал
У Києві пролунав Дзвін Гідності на честь Кіщука та Веремія
Наступний матеріал
У Гонконзі розпочали безкоштовну вакцинацію – мешканці зможуть обирати, чим щепитися
Loading...