Руслан Хомчак
Руслан Хомчак lenta.ua

ЗСУ готуються до всіх можливих варіантів розвитку ситуації на Донбасі – Хомчак

Читайте по-русски
Триває підготовка бойових частин до наступу в урбанізованій місцевості, сказав головнокомандувач Збройних сил України

Збройні сили України ведуть підготовку до всіх можливих сценаріїв розвитку ситуації на Донбасі, в тому числі і до наступу в урбанізованій місцевості. Про це на спільному брифінгу з міністром оборони Андрієм Тараном сказав головнокомандувач ЗСУ, генерал-полковник Руслан Хомчак, повідомив УНІАН.

"Хочу вас запевнити, що сьогодні Генеральний штаб вже у новій J-структурі (в рамках переходу до стандартів НАТО – ред.) відпрацьовує всі плани, всі варіанти реагування на обстановку, яка тільки може бути. Всі плани обраховуються, всі плани складаються, всі плани доповідаються за установленим порядком відповідному керівництву держави, Міністерства оборони. Щодо наступальних дій, то минулого року ми почали підготовку всіх наших бойових військових частин до дій у наступі в урбанізованій місцевості, тому що до цього ми теж повинні бути готові. Готуємо війська до всіх можливих варіантів розвитку ситуації", – сказав він.

Хомчак також розповів про поточну ситуацію на лінії розмежування між українськими позиціями і позиціями російських окупаційних сил – так звану "сіру" зону.

"Такого військового поняття у військовій термінології як "сіра" зона немає, є міжпозиційний простір. Це між позиціями противника і позиціями нашими. Сьогодні це є не таємниця, всі знають, що міжпозиційний простір уздовж 409 кілометрів лінії зіткнення становить між позиціями від 70 метрів до кілометра-півтора. Тому щодо загроз, що сьогодні хтось піде займати міжпозиційний простір – ні одні активні дії не проводяться без мети. Яка мета того, що противник сьогодні зменшить міжпозиційний простір з тисячі метрів на 700 – для того, щоб бути більш уразливим перед нашими військами? Для того, щоб велись якісь конкретні дії, є конкретна мета, і та мета – точно не 200 метрів міжпозиційного простору", – зауважив генерал-полковник.

J-структура в Генеральному штабі ЗСУ:

  • J-1 – питання персоналу,
  • J-2 – розвідка,
  • J-3 – оперативна діяльність,
  • J-4 – логістика,
  • J-5 – оборонне планування,
  • J-6 – зв’язок та інформаційні системи,
  • J-7 – підготовка військ,
  • J-8 – ресурси і фінанси.
  • J-9 – управління цивільно-військового співробітництва

Органи військового управління ЗС України планово переводяться на J-структуру з метою досягнення кращої сумісності зі Збройними силами країн НАТО. Підрозділи країни, яка бере участь в операціях НАТО, повинні мати саме таку J-структуру, що дає змогу ефективно взаємодіяти в процесі операцій і бойових дій.

Нагадаємо, протягом минулої доби, 21 лютого, у районі проведення Операції Об'єднаних зафіксовано одне порушення режиму припинення вогню: у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ", поблизу населеного пункту Світлодарськ, російсько-окупаційні війська здійснили кілька прицільних пострілів у бік українських позицій зі снайперської зброї.

Попередній матеріал
Теракт у Харкові: місцеві мешканці вшанували пам'ять загиблих
Наступний матеріал
"Треба діяти недемократично": журналіст про блокування телеканалів Медведчука і майбутню деокупацію Донбасу
Loading...