Укрінформ

Мін'юст: У новому законопроекті про НАЗК прописана персональна відповідальність і "стримані" премії

  Мін'юст переписав закон про НАЗК, аби стримати апетити керівництва до премій

  Міністерство юстиції розробило і презентувало законопроект щодо діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції, який у понеділок уже буде в парламенті. Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко під час презентації законопроекту щодо діяльності НАЗК, повідомляє "Укрінформ".

  "Моє прохання до членів українського парламенту, щоб цей український законопроект, який був обговорений з членами громадськості, і ми включили пропозиції, протягом вихідних будуть ще додаткові пропозиції від експертів, у понеділок він потрапить до українського парламенту, щоб цей законопроект став законом і його проголосовано в тій редакції, яка максимально відповідає тексту первинного законопроекту", – зауважив Петренко.

  Він підкреслив, що у змінах до документу пропонується перезапустити конкурс, прибрати колективну відповідальність і ввести персональну в системі НАЗК. Окрім того, законопроектом передбачено обмеження необгрунтованих премій керівникам НАЗК.

  Також, за словами міністра, законопроект вирішить питання тих декларантів, хто не встиг подати декларації до 1 квітня. Окрім того, в законі прописали пропозицію, щоб конкурс до НАЗК був проведений після набуття чинності закону.

  Петренко заявив: "Позиція уряду – ми не будемо робити жодних змін у сенситивній частині закону, яка стосується електронного декларування, яка стосується кола осіб, які подають декларації. Наша принципова позиція – що ми повинні вирішити інституційну проблему щодо керівництва НАЗК, щодо відповідальності керівників НАЗК, і нарешті, забезпечити нормальну роботу даного органу, який має і велике фінансування і велике зобов'язання перед українським суспільством стосовно питань, пов'язаних з антикорупційною політикою і роботою з корупцією. Ми розраховуємо, що український парламент підтримає нашу ініціативу".

  Петренко також повідомив, що керівництво НАЗК не зможе відтепер зловживати бюджетними коштами для нарахування собі премій, пише "Укрінформ"

  "Ми прописали у тексті законопроекту положення щодо премій керівництва НАЗК – голова НАЗК і його заступники мають обмеження щодо нарахування собі особисто премії. Не більше 50% від посадового окладу – це достатнє фінансування для такого органу", – сказав Петренко.

  Міністр наголосив, що можна нараховувати премії для рядових співробітників для мотивації, але коли керівництво НАЗК встановлювало собі 300-400% премії і їх заробітна плата складала 200-250 тисяч гривень щомісяця для кожного – "є неприпустимим навіть з точки зору логіки і ефективності їх роботи".

  "Є неприпустимим, коли всього 11 подань про притягнення до відповідальності за минулий рік було направлено НАЗК до судів. Всього зараз проводиться чи то 30, чи то 70 перевірок декларацій держслужбовців при бюджеті 600 млн гривень на фінансування даного органу", – наголосив він.

  Як повідомляв 5.UA, 5 квітня 2017 року в НАЗК визнали збій у роботі реєстру поважною причиною несвоєчасного подання е-декларацій. 

  Попередній матеріал
  У Сирії бойовий літак завдав нового удару по місту Хан-Шейхун, постраждалому від хімічної атаки
  Наступний матеріал
  Порошенко у розмові з американським віце-президентом заявив про підтримку дій США проти Асада
  Loading...

  Законопроект про перезапуск НАЗК суттєво знизить зарплати його керівництва – голова Мін'юсту

  Петренко: Скасування віз для України – це репутаційна поразка Путіна

  У МОЗ назвали п'ять принципових змін у системі охорони здоров'я

  У НАЗК визнали збій у роботі реєстру поважною причиною несвоєчасного подання е-декларацій

  НАЗК "в ручному режимі" та "бойових умовах" перевіряє 83 е-декларації топ-посадовців

  Нардепи запросили на засідання чільників НКРЕКП, Держмайна і НАЗК