Наталія Корчак
Наталія Корчак 5 канал

Корчак звітувала у Раді – чому НАЗК називають "органом колегіальної бездіяльності"

Голова НАЗК стверджує, що Агенція працює і пропонує провести незалежний міжнародний аудит

У середу, 5 квітня, голова НАЗК Наталія Корчак звітувала у Верховній Раді перед народними обранцями. Депутати звітом Корчак лишилися незадоволені, але звільнити її не можуть, бо не мають на це повноважень.

Сама Наталія Корчак у відставку йти не має наміру, бо у проблемах з е-декларуванням, за її словами, винен системний адміністратор, на якого НАЗК вже подала до суду.

"Національне агентство готує судовий позов до ДП УСС, яке є адміністратором державного реєстру, щодо невиконання останнім умов договору і забезпечення безперебійного функціонування реєстру та неефективності використання бюджетних коштів, які вони за це отримують", – розповіла Корчак.

Щоб оцінити, чи ефективно працює відомство, яке вона очолює, Корчак пропонує провести незалежний міжнародний аудит. А от депутатів більше цікавлять кошти, які отримували члени НАЗК.

"Минулого року ви собі виділяли премії по 200 тисяч гривень для кожного члена НАЗК", – зазначив народний депутат від "Батьківщини" Іван Крулько. "200 тисяч гривень – це була премія. Ми ці премії отримували всі за роботу", – відповіла голова НАЗК.

"Це не робота, а бездіяльність… У мене таке питання – чи ви маєте мужність написати заяву і піти у відставку, тому що з органу по боротьбі з корупцією ви перетворили на орган колегіальної бездіяльності", – не приховував обурення лідер "Народного фронту" Максим Бурбак.

Слова підтримки Наталія Корчак почула хіба що від лідера "Самопомочі", а от у "Батьківщині" на чолі НАЗК хочуть бачити іншу людину. Та на заваді стоїть чинне законодавство – членів НАЗК можна звільнити лише за власним бажанням.

Наталія Жижко, Юрій Усік, Ян Доброносов, "5 канал"

Попередній матеріал
Україна й Данія домовились про співпрацю у сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики
Наступний матеріал
"Час. Підсумки дня": Що може перешкодити безвізу для України та чи варто чекати бойкоту Євробачення
Loading...

Нарада у Гройсмана не вплинула на адміністратора системи е-декларування ДП "УСС" – Корчак

НАЗК може використовувати кошти на модернізацію системи е-декларування лише з травня – Корчак

Корчак: Судитися за посаду я не буду