е-декларування
е-декларування 5 канал

Отримала на горіхи та зібрала засідання: Як чільниця НАЗК за систему е-декларування відповідала

Упродовж дня лунали різні гучні заяви – аж до пропозицій голові НАЗК залишити посаду

Хто винен у тому, що сайт НАЗК, який нині буквально атакують більшість із 700 тисяч чиновників, не витримує такого навантаження, сьогодні намагалися з'ясувати на засіданні уряду. Зрештою, оскільки винних не знайшлося, було прийняте рішення про відтермінування кінцевої дати здачі декларацій. Що чекає на посадовців тепер та як оформлювати декларації – у сюжеті "5 каналу".

Дедлайн здачі декларацій – 1 квітня, тому саме зараз урядовці зібралися обговорити хиби в роботі системи е-декларування. "Четвертий день при спробі подати електронну декларацію. Вони не можуть цього зробити – ні вдень, ні вночі. Залишається три дні до завершення подачі декларацій. Що нам робити?" – питається міністр соціальної політики Андрій Рева.

Голова НАЗК, яку викликали для пояснень, каже, що полегшити буття не може, а претензії варто висувати не до агентства (хоча по закону саме воно відповідальне за систему е-декларування), а до системних адміністраторів. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман своєю чергою закликав чільницю НАЗК "робити свою роботу", а урядовці взагалі запропонували Корчак написати заяву про звільнення.

У НАЗК, замість писати заяви на звільнення, зібрали засідання. Отримавши на горіхи від урядовців, голова відомства викликала на килим представника системного адміністратора. Що з того вийшло – дивіться у сюжеті:

Поки Мін'юст готує зміни, а в агентстві лагодять систему, офіційне видання Верховної Ради надрукувало зміни до закону про запобігання корупції, що відтерміновують кінцеву дату подачі електронної декларації з 1 квітня на 1 травня.

Ірина Герасимова, Дар'я Феденко, Наталія Жижко та Микола Лебедєв, "5 канал"

Попередній матеріал
Редут "Дєрзкій": Бойовики вчепилися за стратегічну висоту – спецрепортаж
Наступний матеріал
У Києві обсипається "літаюча тарілка" : що чекає на витвір радянського модернізму
Loading...

Петренко – про ефективність роботи НАЗК: Перевіряються тільки 30 посадовців з "першої хвилі"

Гройсман відчитав Корчак за "добросовісну роботу" НАЗК

У поправках до закону про е-декларування не визначено, які ГО є антикорупційними – Петухов