'Літаюча тарілка' в Києві
'Літаюча тарілка' в Києві 5 канал

У Києві обсипається "літаюча тарілка" : що чекає на витвір радянського модернізму

Нині зі стін будівлі сиплеться штукатурка, а у вікнах – дірки

Знамениту літаючу тарілку на Либідській – витвір радянського модернізму – планують реконструювати. У Міністерстві освіти шукають інвестора, а невдовзі планують створити там Музей науки, повідомляє "5 канал". 

Відома "Летюча тарілка" на Либідській буквальна вросла в простий прямокутний фасад будівлі Інституту, нагадуючи НЛО. Причина появи "тарілки" – занадто вузька ділянка, виділена під забудову. Саме тому конференц-зал буквально підвісили у повітрі, щоб залишити прохід для пішоходів.

"Тарілку" на будівлі Інституту науково-технічної експертизи та інформації спроектував Флоріан Юр'єв – архітектор, науковець, художник, кольорист, музикант і композитор. Чоловік каже, що у 1960-ті роки була актуальна тема космосу, а тому і форму вирішив зробити космічною.

Унікальна конструкція театру з двох півсфер створила у приміщенні ідеальну акустику. Тодішня влада проект забракувала. Нині у будівлі зрідка проводять музичні концерти та конференції. За свій винахід Флоріан Юр'єв отримав нагороду "За новаторство в архітектурі", але статус пам'ятника архітектури "тарілка" так і не отримала.

Зараз зі стін будівлі сиплеться штукатурка, у вікнах – дірки, а взимку немає опалення. Інститут немає грошей ні на її утримання, ні на реконструкцію. Що чекає на витвір архітектури в умовах нестачі фінансів – дивіться у сюжеті:

Наталка Юрчук, Віктор Сніжко, Ян Доброносов, "5 канал"

Попередній матеріал
Отримала на горіхи та зібрала засідання: Як чільниця НАЗК за систему е-декларування відповідала
Наступний матеріал
Обстріл Генконсульства Польщі з гранатомета: що сталося та хто за цим стоїть – сюжет

Кияни обурені реконструкцією "Лівобережної" – Кличко прокоментував ситуацію з ремонтом станції метро

Влада Києва визначила три проекти реконструкції Шулявського шляхопроводу

"Малюючи, він відпочивав": У столиці відкрили виставку картин видатного авіаконструктора Антонова