Павло Петренко міністр юстиції 5 канал

Петренко – про ефективність роботи НАЗК: Перевіряються тільки 30 посадовців з "першої хвилі"

Міністр юстиції обурився великими видатками та низькою ефективністю роботи НАЗК

Наразі Національне агентство з питань запобігання корупції перевіряє тільки 30 державних службовців, які подали електронні декларації до реєстру під час першої хвилі е-декларування. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко на засідання уряду у середу, 29 березня, передає "Укрінформ".

"Зараз перевіряється тільки 30 державних службовців з першої хвилі декларацій. Про яку ефективність роботи цього колегіального органу (НАЗК) можна говорити, коли платники податків платять 600 мільйонів щороку на функціонування цього органу, 170 мільйонів на витрати, на зарплати величезні, по 100 тисяч гривень, яких немає в жодному міністерстві, а НАЗК перевіряє тільки 30 державних службовців з першої хвилі декларацій?" – відзначив очільник Мін'юсту.

За словами Петренка, у разі, якщо керівництво НАЗК не піде у відставку добровільно, Кабмін ініціюватиме зміни в законі, які дозволять їх звільняти. Крім того, з його слів, ймовірно, Агентство із запобігання корупції переформатують з колегіального органу в одноосібний.

"Ми побачили колегіальну безвідповідальність, спосіб легальний відправки у відставку даних осіб, якщо вони добровільно цього не зроблять, буде прийняття в парламенті змін до закону, який визначить нову структуру НАЗК і запустить процес призначення через конкурс. Цивілізовані правила, у тому числі перебування на державній службі, передбачають, що особа, яка не впоралася, повинна хоча б це визнати, понести хоча б мінімальну відповідальність перед собою  шляхом подачі у відставку", - зауважив міністр юстиції.

Як інформував 5.ua, 29 березня на засіданні Кабінету міністрів прем'єр-міністр Володимир Гройсман вимагав у керівника НАЗК забезпечення нормального функціонування системи та зрештою відчитав Наталію Корчак за "добросовісну роботу" Агенції.

Попередній матеріал
Восьминоги навчилися використовувати мертвих медуз у якості зброї – відео
Наступний матеріал
"Знайти спокій у душі": Українським військовим допомагатиме делегація капеланів зі США
Loading...

Реєстрація е-декларацій не працює: "5 канал" дізнавався про причини збоїв та плани НАЗК

290 держслужбовців просили НАЗК виправити свої е-декларації

На другому етапі кількість суб'єктів декларування збільшиться в 15 разів – НАЗК