5 канал

Перезавантаження НАЗК та скасування кримінальної відповідальності: найцікавіше із засідання Кабміну

На думку голови Мін'юсту, проблеми з системою подання е-декларацій виникли внаслідок "непрофесійності і випадковості" людей, призначених на керівні посади НАЗК

Через проблеми в роботі реєстру електронних декларацій Кабінет міністрів України має намір розробити законопроект про скасування кримінальної відповідальності за несвоєчасну подачу декларації в межах 10 днів, а також щодо перезавантаження складу Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко на засіданні уряду в середу, 29 березня.

"Що стосується 400 тис. людей, які зараз є заручниками (ситуації – 5.UA)… Ми готові спільно з Кабінетом міністрів швидко розробити необхідні зміни до законодавства… Всі, хто не мав такої можливості – подати декларації, але подав чернетки – нам потрібно просити парламент, аби він для цих людей фактично ввів скасування кримінальної відповідальності і дав можливість їм подати декларації протягом ще 10 днів, умовно кажучи", – зазначив міністр.

Він закликав НАЗК поштою поінформувати декларантів про те, кому закон дозволяє подати е-декларації до 1 травня. Крім того, міністр виступив за проведення незалежного аудиту НАЗК. "Я виступаю за те, щоб у законі було прописано швидкий дуже конкурс щодо перезавантаження (НАЗК – 5.UA). Я повністю підтримую прем'єра – треба мати сміливість, якщо ти не здатний виконувати свою місію, а не звинувачувати всіх, що тобі заважають", – заявив Петренко.

На його думку, існуючі проблеми з системою подання е-декларацій виникли внаслідок "непрофесійності і випадковості" людей, призначених на керівні посади у НАЗК. У свою чергу, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков додав, що у разі якщо через проблеми в роботі реєстру е-декларацій сотні тисяч людей не зможуть подати декларації, то Нацполіція не зможе відкрити і розслідувати таку кількість кримінальних справ одночасно.

Попередній матеріал
Невідомі у масках запхали до машини кримчанина: правозахисник оприлюднив відео викрадення
Наступний матеріал
Обстріл Генконсульства Польщі: подробиці з місця подій
Loading...