Пакет законодавчих ініціатив, який пропонує на розгляд парламенту МОЗ, передбачає п'ять принципових змін у системі охорони здоров'я. Про це на засіданні уряду в середу заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, передає "Укрінформ".
"Проекти законів передбачають п'ять дуже принципових змін. Перше – це надання гарантованого пакету медичних послуг та лікарських засобів, які щорічно будуть покриватися державними коштами. Друге – всі виплати стануть персоналізованими, кошти будуть йти за пацієнтом, туди, де пацієнт обирає, де він хоче лікуватися: чи на первинній, чи на вторинній ланці. Третє – ми переходимо на міжнародні медичні протоколи лікування та діагностики. Це гарантія якості. Четверте – ми повертаємо педіатрію на первинну ланку. П'яте – через зміни у фінансуванні ми забезпечуємо гідну зарплату для медичних працівників", – розповіла вона.
Ключовим законопроектом є законодавча ініціатива "Про державні фінансові гарантії щодо надання медичних послуг та лікарських засобів". Як зауважив на засіданні Кабміну заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, з ухваленням цих змін до законодавства можливо розпочати реформу вже цьогоріч, зокрема реалізувати для українців фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів. З його слів, 80% контактів людини з системою охорони здоров'я будуть відбуватися без грошей.
Перелік послуг, які кожному громадянину завжди гарантуються державою: екстрена медична допомога, первинна медична допомога, паліативна допомога. Витрати на додаткові, необов'язкові послуги, такі як естетична хірургія, ліки, ефективність яких не доведена, не покриваються державою. На принципах співоплати державою та громадянами (через страхові компанії, внески власні або благодійних фондів тощо) покриваються послуги вторинної та третинної ланки медичної допомоги.
Нагадаємо, напередодні МОЗ оприлюднило перелік препаратів за програмою "Доступні ліки", вартість яких відшкодовуватимуть. Зазначимо, що відповідна програма діє в Україні з 1 квітня.