Оксана Коляда
Оксана Коляда 5 канал

Міністр повідомила, коли звільнені полонені отримають обіцяні 100 тис. грн

  Читайте по-русски
  64 цивільних із 76 осіб, яких звільнили 29 грудня, відправили в клінічну лікарню "Феофанія", де їм провели діагностику, надали психологічну підтримку та розписали "дорожню карту" відновлення

  З наступного понеділка звільнені полонені почнуть отримувати матеріальну допомогу в розмірі 100 тисяч гривень. Про це повідомила в Facebook голова Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда.

  "Вже завтра на засіданні профільних громадських організацій будуть обрані два представники, які вперше увійдуть до складу міжвідомчої комісії, як її повноправні члени. У четвер – збереться міжвідомча комісія, яка розгляне заяви звільнених полонених і ухвалить рішення. З наступного понеділка люди почнуть отримувати на свої банківські рахунки по сто тисяч грошової допомоги і ми нарешті закриємо це питання", – повідомила Коляда.

  Також, за її словами, 64 цивільних із 76 осіб, яких звільнили 29 грудня, відправили в клінічну лікарню "Феофанія", де їм провели діагностику, надали психологічну підтримку та розписали кожному "дорожню карту" відновлення.

  "Після того, як фахівці "Феофанії" відпрацювали свою частину роботи, ми перевели людей, які цього потребували, до інших закладів, переважно до госпіталів "Лісова поляна" та "Циблі". Лише в "Лісовій поляні" було проліковано та виписано 39 пацієнтів із 40-ка. Після надання медичної, психологічної реабілітації людей виписали з медзакладів. Одну жінку перевели до столичного медзакладу чекати операції на суглобах, якої вона потребує. 12 осіб з "Феофанії" перевели на відновлення в госпіталь у Циблях. Там досі перебуває 9 людей", – розповіла міністр.

  Окрім того, 23-м з 25-ти осіб допомогли зробити документи та відкрити банківські рахунки. 14 людей попросили про подальший супровід, їх направлено в гуртожитки в Києві, де їх за допомогою громадських організацій забезпечили всім необхідним, зокрема засобами гігієни та продовольством.

  Нагадаємо, журналіст Юрій Бутусов розповів, що вже два місяці звільнені під час обміну на Донбасі українці живуть без грошей, а влада не допомагає владнати проблеми колишніх політв'язнів із відновленням здоров'я, житлом та роботою.

  Попередній матеріал
  Найгучніший скандал Голлівуду: продюсера Гарві Вайнштейна визнали винним у зґвалтуванні
  Наступний матеріал
  Ситуація на сході: російські окупанти випустили по оборонцях Новотошківського 10 мін 120-го калібру
  Loading...

  Микола Семена про життя, роботу та суди в окупованому Криму – "ІнфоДень"

  Українець вивіз з Росії справу, сфабриковану проти нього Кремлем, після 3 років неволі – сюжет

  Зеленський провів телефонну розмову з Путіним – про що говорили

  Олег Сенцов зустрівся із прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо

  Денісова звернулася до омбудсмена РФ через погіршення стану здоров'я і тиск на політв'язнів

  Ексклюзивно на "5 каналі": інтерв'ю Олега Сенцова для проєкту "Голос Америки"