Асєєв
Асєєв фото із соцмереж

"Звільнений з обміну Бражников особисто бив мене і брав участь у тортурах інших ув'язнених", – Асєєв

  Читайте по-русски
  Асєєв дав про це свідчення в Офісі генерального прокурора та в СБУ

  У рамках обміну людьми з РФ в грудні минулого року, заявляє, що звільнений разом з ним Євген Бражников брав участь у побитті і тортурах ув'язнених.

  Про це повідомляє Тиждень.ua.

  Асєєв розповів, що були в'язні, які співпрацювали з адміністрацією і брали участь в тортурах і побиттях.

  "Наприклад, Євген Бражников, якого разом зі мною звільнили за обміном, займався цим кілька років. Причому часто діяв на власний розсуд, без будь-яких наказів. Просто перебуваючи в камері, вони били й принижували людей, тому що їм це було в кайф.

  Олексій Кусков, який також займався цим, був звільнений за обміном у 2017-му. Він зараз вільно живе в Києві. І Бражников, і Кусков били мене особисто. Останній у листопаді 2017-го відбив мені нирку. Вони увірвалися в нашу камеру посеред ночі й переламали всіх", – розповідає Асєєв.

  Асєєв дав про це свідчення в Офісі генерального прокурора та в СБУ.

  "Мою заяву зареєстрували, але жодної відповіді поки що не отримав. Мене не викликають на допити, не допитують як свідка. Абсолютна тиша. Я не знаю, чи вживаються якісь заходи щодо цих людей. Ще коли ми сиділи в "Ізоляції", один із ув’язнених запитував у Бражникова, якщо він піде на обмін, чи розуміє він, що його чекає в Україні? Той сказав, що багато знає, може багато що розповісти, тому буде корисним. Як тільки нас вивезли на українську сторону, Бражникова стали бити просто в автобусі, й лише військові врятували його від самосуду", – додав він.

  Асєєв  розповідав про ці факти на зустрічі з президентом Зеленським.

  "Він одразу ж зателефонував голові СБУ, і там йому сказали, що займаються Бражниковим. Тобто їм точно відомо про злочини цієї людини. Але що конкретно вони роблять, я не знаю", – зазначив Асєєв.

  Як повідомляв 5.UA, двоє ексберкутівців Олександр Маринченко та Сергій Тамтура, котрих у грудні торік передали на окуповані території Луганської та Донецької областей в межах обміну утримуваними, повернулися до Києва.

  Попередній матеріал
  Може стати проривом у лікуванні онкології: вчені розшифрували генетичну інформацію всіх видів раку
  Наступний матеріал
  Розстріл у Таїланді: військовий із заручниками досі переховується у торговельному центрі
  Loading...