Луганськ 5.ua

Побиття та тортури електрострумом: колишні бранці терористів розповіли про катівні "ЛНР"

Читайте по-русски
Від початку 2019 року вже 11 осіб надали Службі безпеки України свідчення про факти фізичного насильства та моральних знущань над українськими заручниками

На сайті Служби безпеки України опублікували відеосвідчення перебування людей в катівнях "ЛНР".

"З початку 2019 року вже 11 людей надали Службі безпеки України свідчення про факти фізичного насильства та моральних знущань над українськими заручниками в катівнях на тимчасово окупованій території Луганщини", – йдеться в тексті повідомлення.

Слід зазначити, що в одному з відео, зокрема, йдеться про те, що до правоохоронців звернувся житель Станично-Луганського району, якого проросійські найманці безпідставно звинуватили у зв'язках з українськими спецслужбами та піддали жорстоким катуванням.

Він розповів, що представники "МГБ ЛНР" вдавалися до методів фізичного тиску, терористи намагалися "вибити" з чоловіка зізнання у міфічних злочинах. На останок бандити вивезли його за місто і після чергового побиття наказали повертатися на контрольовану українською владою територію.

Крім того, жителька Лисичанська надала свідчення про своє перебування в камері Луганського слідчого ізолятора. Жінка повідомила, що крім неї там була ще одна дівчина, яку "спецслужба" бойовиків звинуватила у шпигунській діяльності проти квазіреспубліки. Терористи жорстоко катували "шпигунку": неодноразово піддавали побиттю і тортурам електрострумом. Щоб створити необхідний відеосюжет для свого пропагандистського телеканалу, бойовики змусили її переказати підготований ними текст із "каяттям". Так званий суд "ЛНР" засудив дівчину до 12 років ув'язнення.

Катування та психологічний тиск документують свідки та міжнародні правозахисні організації. Тож, наголошує чільниця вітчизняного МОЗ, маємо притягнути до відповідальності тих, хто скоював злочини проти людяності.

Попередній матеріал
На Тернопільщині урочисто відкрили Алею пам'яті загиблим на Донбасі та бюст генералу Кульчицькому
Наступний матеріал
Пожежа дісталася до житлових будинків: у Росії розриваються склади боєприпасів – відео
Loading...

"В ЄС ця ідея сподобалась": Тука пояснив, що буде з паспортами, виданими РФ українцям з ОРДЛО

Для усунення Суркова: Кремль готує в "Л/ДНР" економічний колапс – Тимчук

"Після 5 років боротьби півкраїни обирає смерть", – журналіст про результати опитування українців щодо долі ОРДЛО

У шахті на окупованій території стався вибух, є загиблі

"Стало гірше, ніж при комунізмі": з окупованого Луганська передали 60 в'язнів за їхнім власним бажанням

Окупаційна влада Луганщини передала Україні 60 в'язнів – включення