infokava.com

"Після 5 років боротьби півкраїни обирає смерть", – журналіст про результати опитування українців щодо долі ОРДЛО

  Читайте по-русски
  Журналіст пояснив, чому голосування за "прямі переговори з терористами "ДНР" і "ЛНР" приведе війну в Одесу, Харків і Дніпро

  Сьогодні з'явилося свіже соцопитування, згідно з результатами якого 48,9% українців підтримали б рішення про надання автономії у складі України непідконтрольним територіям Донецької та Луганської областей, щоб припинити бойові дії на сході. Про це свідчать результати спільного соцопитування центру "Соціальний моніторинг", Українського інституту соціальних досліджень ім. Яременка і Соціологічної групи "Рейтинг".

  При цьому впевнені, що підтримали б автономію ОРДЛО 24,5%, а скоріше підтримали б – 24,4%. Проти надання автономії Донбасу у складі України 33,5%. Ще 17,6% опитаних не визначилися щодо цього питання.

  Соцопитування
  Соцопитуванняratinggroup.ua

  Разом з тим, 55,5% українців вважають, що президент України заради встановлення миру має піти на прямий діалог із керівниками так званих "Л/ДНР". 32,7% опитаних виступили проти такого діалогу.

  39,9% українців вважають, що для розв'язання проблеми непідконтрольних територій Донбасу треба надати цим територіям статусу автономії в складі України.

  18,5% переконані, що треба офіційно визнати, що ці території в найближчі роки не можуть бути повернуті до складу України та будуть ізольовані. 17,3% упевнені, що відновлення контролю України над цими територіями можливе тільки воєнним шляхом, а отже, треба продовжувати бойові дії. При цьому майже чверть опитаних не змогли відповісти на це питання.

  Опитування проходило з 30 квітня по 10 травня. Методом особистого формалізованого інтерв'ю за місцем проживання респондента було опитано 3000 осіб. Статистична похибка +/- 1,8%.

  Соцопитування
  Соцопитуванняratinggroup.ua

  Такі результати опитування прокоментував журналіст, керівник громадсько-політичної редакції LIGA.net Петро Шуклинов. Журналіст вважає, що той факт, що більше половини українських громадян (55%), особливо в південних і східних областях, виступають за прямі перемовини Володимира Зеленського з "ДНР" і "ЛНР" у Донецьку і Луганську – "це найстрашніші цифри для країни, яка пережила п'ять останніх років".

  "Вирок журналістиці і політичному класу. Ми не змогли пояснити половині країни, чим закінчиться для конкретної української сім'ї легалізація бойовиків", – пише журналіст.

  Петро Шуклинов пояснює: 

  1. Путін хотів "Новоросію" (південні і східні області України). Не вийшло. Захопили тільки Крим, Донецьк і Луганськ.
  2. Щоб забрати їх, довелося посилати цілу армію, за що проти РФ введені санкції Євросоюзом.
  3. У Донецьку і Луганську загинули десятки тисяч людей. Сотні тисяч стали переселенцями. Бідність, смерть, розруха.
  4. Минуло п'ять років. Путін більше не хоче "Новоросію"? Ні, він постійно говорить, що хоче. Хоче Харків, Одесу, Миколаїв, Дніпро, Херсон, Запоріжжя.
  5. Як забрати? Змусити Україну визнати терористів у Донецьку і Луганську стороною переговорів. Щоб Україна домовилася не з Росією, а з маріонетками. І прийняла їх назад.
  6. Коли Україна визнає "ДНР" і "ЛНР", настає наступний етап "Новоросії". Терористичні організації утворюються в Харкові, Одесі та інших містах.
  7. Знову смерть і війна. Тепер в Одесі, Дніпрі, Харкові. Під прапорами бойовиків "ДНР" і "ЛНР" регулярна російська армія стирає місто за містом.
  8. Формується розкол по Дніпру. Росія і Україна ведуть запеклу і виснажливу війну на вулицях ваших міст.
  9. Учасники опитування групи Рейтинг рятуються з Одеси, біжать з Харкова, гинуть десятки тисяч цивільних.
  10. Ви, ваші родичі, ваші діти – мертві. Світ "за всяку ціну" встановлено.

  "Це найпростіше пояснення того, що відбувається і що чекає на тих, хто вибирає "прямі переговори" з терористами "ДНР" та "ЛНР". По-іншому не буде. Це можна доводити і пояснювати в деталях. Наводити цитати. Наводити факти. Але ми це робили п'ять років. І через п'ять років половина країни вибирає смерть", – коментує журналіст.

  А ще додає: "Якщо ви не хочете думати, за що ви голосуєте і що вибираєте – ви помрете. І половина України зробила до цього перший крок... Вам пора складати план втечі з міста в мирні області України. Ви цього ще не зробили, але ви за прямі переговори? Тоді ви просто божевільні. І це теж вирок – цілої нації". 

  Журналіст підсумував, що бажання  встановити мир за будь-яку ціну призведе до війни, але 55% українців цього не розуміє. Але разом із тим Петро Шуклинов переконаний, що Київ ніколи не допустить, аби такий сценарій трапився. "Переговори будуть в складі міжнародної коаліції. Всупереч бажанню безумців", – написав він. 

  Як повідомляв 5.UA, правозахисники показали, як в ОРДЛО мілітаризують дітей і молодь

  Попередній матеріал
  Президент ввів у дію рішення РНБО про організацію планування в оборонці
  Наступний матеріал
  Ситуація в ООС: ворог 6 разів порушив режим "тиші", є загиблий та поранений
  Loading...