Володимир Зеленський і звільнені полонені
Володимир Зеленський і звільнені полонені president.gov.ua

Багатьом ніде жити: ОПУ кинув напризволяще звільнених із полону українців – Бутусов

  Читайте по-русски
  Досі жоден зі звільнених не отримав обіцяну компенсацію в 100 тис. грн

  Уже два місяці звільнені під час обміну на Донбасі українці живуть без копійки грошей у кишені. Також чинна влада не допомагає вирішити проблеми колишніх політв'язнів із відновленням здоров'я, житлом та роботою. Принаймні так стверджує журналіст Юрій Бутусов на сторінці у Facebook.

  "Два місяці тому були звільнені наші полонені, їх зустрічали з великою помпою. Але тепер Офіс президента виявляє цілковиту байдужість до долі звільнених людей, з'явилися нові інформприводи, а тим часом ігноруються елементарні проблеми героїв Донбасу, тих самих "представників непідконтрольних територій", які пожертвували усім, щоб повернути Донбас під контроль України", – пише Бутусов.

  І продовжує: "Досі жоден зі звільнених не отримав обіцяну компенсацію в 100 тис. грн. Два місяці люди живуть без копійки грошей! Не вирішуються елементарні проблеми цілої низки гідних людей, яким держава повинна виплатити куди більше 100 тис. грн – їхню "зарплату" за проведені роки у тюрмах і катівнях. Вони захищали Україну, і знали, що ризикують усім заради нас усіх".

  Журналіст наголошує, що квартири багатьох із них були відібрані окупантами – тож де їм тепер жити?

  "Ніхто не цікавиться, а куди тепер подітися тим, хто заради боротьби за свободу України залишився жебраком? А здоров'я? У багатьох великі проблеми із зубами, які вибили кати, що з цим робити? А робота?" – зазначає Бутусов.

  За його словами, дуже зворушливо, що президента Володимира Зеленського хвилює доля українки з Уханю та її собачки, і звичайно, вони потребують допомоги.

  "Але у вас, Володимире Олександровичу, в країні є проблема, страшніша за коронавірус – війна! І ваш обов'язок – організувати роботу держави так, щоб виконувати зобов'язання перед тими, хто чесно і без дешевих понтів ризикує собою заради Батьківщини, і створює тим самим для вас саму можливість вести якісь переговори", – нагадує журналіст.

  І підсумовує, звертаючись до глави держави: "Ви не маєте права забувати про людські долі, за які взяли на себе відповідальність. Ви не маєте права кидати і забувати своїх громадян. За словами президента мусять стояти вчинки. Інакше це не слова, а порожня балаканина".

  Як повідомляв 5.UA, 29 грудня 2019 року відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і контрольованими Росією донецькими та луганськими бойовиками. На підконтрольну територію повернулося 76 громадян. Своєю чергою на тимчасово окуповані території доправили 127 осіб, 14 – відмовилися повертатися до бойовиків.

  Попередній матеріал
  США ускладнюють правила видачі Green Card – що зміниться
  Наступний матеріал
  На Київщині близько 300 осіб перекрили трасу Київ – Одеса: що вимагають
  Loading...

  У списки на обмін можуть потрапити кримські татари – Центр громадянських свобод

  Пристайко повідомив, які питання порушать на Нормандській зустрічі та коли планують наступний обмін

  Пристайко каже, що слід чекати "дуже серйозного обміну" полоненими

  Зеленський каже, що "практично домовилися" про повернення 200 українців з полону РФ

  Україна передала уточнений список на звільнення полонених – подробиці з Мінська

  Пристайко розповів, коли планують черговий обмін утиримуваними на Донбасі