Паспорт

Мінекономрозвитку не планує перевіряти проживання українців за місцем прописки

  Проект закону не передбачає штрафів за проживання не за місцем реєстрації

  23 квітня Офіс реформи адміністративних послуг оприлюднив на своїй сторінці у Facebook нову редакцію проекту закону "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".

  Наразі в Україні люди повинні отримати "прописку" протягом 30 днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання. Внаслідок обтяжливих процедур, більшість українців не можуть скористатися послугою реєстрації.

  У липні 2017 року Уряд затвердив Стратегію державної міграційної політики України, відповідно до якої має бути запроваджено електрону реєстрацію (декларування) місця проживання без відвідування органу влади.

  Офісом реформи адміністративних послуг, що працює над спрощенням надання 15 найпопулярніших адміністративних послуг, розроблений проект закону, який передбачає наступні зміни:

  • для реєстрації місця проживання (отримання так званої “прописки”) достатньо подати он-лайн або особисто лише 1 документ – декларацію (зараз необхідні 4-5 документів та особиста присутність в органі реєстрації чи ЦНАП)
  • реєстрація здійснюється у момент звернення (зараз – 1 день за законом, від 15 хвилин до 10 днів на практиці)
  • скасовується потреба у довідках, які підтверджують місце проживання та склад сім’ї – усі органи, що мають право знати про місце проживання, отримають інформацію з Єдиної інформаційної системи (зараз такі довідки вимагаються під час надання 19 адміністративних послуг)
  • скасовується внесення відомостей до паспортів як обов'язкову умову реєстрації, поставити відмітку можливо буде за бажанням особи
  • власники (інші розпорядники) житла, батьки, органи опіки інформуються про реєстрацію.

  Проект закону не передбачає штрафів за проживання не за місцем реєстрації. Однак він передбачає штраф у розмірі 1700 грн за подання неправдивих відомостей з метою реєстрації місця проживання (тобто за бажання зареєструватись там, де особа фактично не проживає). Також він передбачає штраф у розмірі 340-850 грн за проживання громадян без реєстрації місця проживання понад 90 календарних днів після зняття з попереднього місця реєстрації.

  Оскільки Офіс реформи адміністративних послуг пропонує ввести декларативний принцип реєстрації за місцем проживання, проект закону передбачає низку випадків, коли органи реєстрації можуть перевіряти відповідність задекларованого та фактичного місця проживання.

  Попередній матеріал
  На Львівщині у річці виявили тіло 4-річної дівчинки
  Наступний матеріал
  Україна планує закрити внутрішні води для суден з Росії

  Три ключові питання у ВР: чи стане сили нардепам розглянути ініціативи – включення

  КСУ почав розгляд законопроекту про скасування депутатської недоторканності: подробиці

  Рада підтримала законопроект про нацбезпеку: що він передбачає

  Законопроект про нацбезпеку передбачає створення Національної розвідувальної програми: які ще нововведення

  Потужний "оборонний" документ: ВР підтримала у першому читанні законопроект про нацбезпеку

  Законопроект про нацбезпеку не можна покращити, його необхідно переписати – Сунгуровський