Конституційний суд України
Конституційний суд України Радіо Свобода

КСУ почав розгляд законопроекту про скасування депутатської недоторканності: подробиці

Сьогодні судді обговорюють парламентський варіант законопроекту, а вже завтра розпочнуть розгляд версії від Президента

Конституційний Суд України став до розгляду депутатського законопроекту про позбавлення народних обранців недоторканності – за його перебігом спостерігає кореспондент "5 каналу" Леся Головата.

12 суддів КСУ приступили до розгляду законопроекту, який ще влітку 2017 року ініціювали 158 народних обранців, про скасування депутатської недоторканності. Нині у ст.80 Конституції України закріплена норма, згідно з якою парламентаріїв не можна притягнути до кримінальної відповідальності, затримати чи заарештувати, якщо на це немає згоди Верховної Ради.

Відтак, народні обранці наполягають на необхідності цю норму прибрати. Відкрита частина засідання Конституційного Суду вже завершилась. Тепер у закритому режимі судді обговорюють це питання. А вже завтра, 12 квітня, розглядатимуть ще один законопроект, ініційований Президентом Петром Порошенком, який фактично містить ті самі вимоги. Єдина відмінність – парламентарії хочуть, що нововведення набували чинності на наступний день після опублікування, а глава держави вважає за доцільне вводити новації із 1 січня 2020 року.

Тож після вилучення ч.1 і ч.3, ст.80 Конституції матиме такий вигляд: "Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп".

Скільки часу потрібно суддям, щоб ухвалити висновок – наразі невідомо. Але пообіцяли, що результати одразу з'являться на їхньому сайті. Варто також згадати, що сьогодні під будівлею КСУ зібралося близько 20 активістів ВО "Свобода", які скандують "Геть депутатську недоторканність!" та "Закон один для всіх".

Дивіться також фотогалерею:

"Почекун" у Верховній Раді чекає відвідування і роботи нардепів

'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
/

Попередній матеріал
Результати протипожежних перевірок по Україні: в яких областях ситуація найгірша
Наступний матеріал
Експерт з військових питань пояснив, з чим пов'язано загострення на Донбасі
Loading...