Акція під судом
Акція під судом 5 канал

Медведчук проти Кіпіані: як пройшло останнє судове засідання і що відбувалося під судом

Читайте по-русски
Під судом зібралися активісти – процес над книгою вважають абсурдом

Останнє перед оголошенням рішення засідання у справі Медведчук проти Стуса відбулося в Дарницькому суді Києва. Народний депутат Віктор Медведчук просив суд заборонити розповсюдження книги дослідника Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса". Медведчук вважає, що Кіпіані у книзі виклав неправдиву інформацію про нього. Суддя вислухала сторони та повідомила, що оголосить рішення у понеділок 19 жовтня. Що відбувалося в суді та під судом, розкаже кореспондентка "5 каналу".

Василь Стус і Віктор Медведчук знову зустрічаються в суді. У вісімдесяті роки минулого століття під час політичного процесу над поетом Віктор Медведчук був його адвокатом, призначеним від держави, та фактично став на бік обвинувачення.

А вже у незалежній Україні Медведчук звернувся до суду з вимогою заборонити розповсюдження книги "Справа Василя Стуса", у якій йдеться про його участь у тому процесі.

Під судом збираються активісти, щоб підтримати автора книги Вахтанга Кіпіані. Процес над книгою вважають абсурдом.

"Тут може бути тільки одна реакція, ми повертаємося в "совок". Тому що палили книги і судили книги, не людей, книги, в Радянському Союзі і гітлерівській Німеччині", – каже Мирослав Гай, член координаційної ради "Руху опору капітуляції".

Сам позивач до суду не прийшов, а його опонент Вахтанг Кіпіані нагадує: Медведчук не вперше позивається проти журналістів, письменників, громадських діячів.

"Медведчук лузер. Він програв усі справи, які вів. І як адвокат, і як політик", – наголошує Вахтанг Кіпіані, автор книги "Справа Василя Стуса".

Через карантин засідання відбувається в закритому режимі. Тим часом активісти влаштовують під будівлею суду свій процес над Віктором Медведчуком. Роль прокурора у виставі відводять Василю Стусу, а роль адвоката – Володимиру Зеленському.

"Я, Україна, оголошую тебе, Віктор Медведчук, винним за всіма обвинуваченнями", – йдеться у виставі.

В очікуванні рішення Дарницького суду активісти дивляться фільм про Василя Стуса "Заборонений" та читають вірші поета.

"Аж поза смертні грані людських дерзань, за чорну порожнечу, де вже нема ні щастя, ні біди. І врочить порив – не спиняйся, йди", – читає Лія, учасниця акції.

У суді завершилися дебати сторін. Представник Медведчука до преси не вийшов. Про перебіг засідання розповів адвокат Вахтанга Кіпіані.

"Часом були прямі випади проти Василя Стуса, людини не живої, яка не може вже дати відповідь. Це, звичайно, було сумно чути", – каже В’ячеслав Якубенко, адвокат Вахтанга Кіпіані.

Адвокат пояснює: позивач не вимагає заборонити всю книгу, а лише кілька фраз із неї, зокрема, про те, що Медведчук є шісткою комуністичної системи. Але навіть така часткова заборона не дозволить розповсюджувати книгу. Своє рішення у справі суддя оголосить у понеділок 19 жовтня.

Ірина Шевченко, Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
Комітет не зібрався: Рада відкладе голосування за бюджет-2021 – нардепи
Наступний матеріал
Зустріч президентів України та Туреччини: Зеленський та Ердоган зробили спільну заяву
Loading...

"Зеленський щодня вбиває перспективи України, цього я йому ніколи не пробачу" – Кіпіані

Кіпіані розповів про бійку Медведчука в молодості та чому той став "шісткою" комуністичного режиму

Як генпрокурор відреагувала на заяви представника ДБР та як на Волині готувалися до приїзду президента – "ІнфоВечір"