Вахтанг Кіпіані
Вахтанг Кіпіані Facebook

Кіпіані розповів про бійку Медведчука в молодості та чому той став "шісткою" комуністичного режиму

Читайте по-русски
Історик також прокоментував роль Медведчука у долі дисидента та поета Василя Стуса, чиє життя досліджував Кіпіані

Історик та журналіст Вахтанг Кіпіані розказав, як Віктор Медведчук побив людину під час навчання в університеті та чому став "шісткою" комуністичного режиму. Цим він поділився у шоу народного депутата Олексія Гончаренка на "5 каналі" "Гончаренко рулить".

"У студентські роки Віктор Медведчук побив людину, за що потрапив у СІЗО та був виключений з університету. Проте потім його не просто випускають, його поновлюють на навчанні та дають закінчити юридичний факультет. Тобто система його супроводжувала. І неважливо, чи він був агентом, чи ні. Неважливо, яке у нього було псевдо", – зазначив Кіпіані.

Історик також прокоментував роль Медведчука у долі дисидента та поета Василя Стуса, чиє життя досліджував Кіпіані.

"Медведчук – це "цяточка" на долі Стуса. Якби він його не "захищав", Стус би не став меншою фігурою від цього. Тому я не згоден, коли кажуть, що моя книжка про Стуса та Медведчука. Медведчук там маргінальна фігура. Він – "шістка" комуністичної системи. Власне, за це формулювання він і подав до суду. На мою думку, доля подарувала йому шанс опинитися в потрібний час біля дійсно історичної персони. Якщо Медведчук був би нормальною людиною, то за ці 30 років він би вже міг без "вишкірювань" розповісти, як все було насправді. Проте в нього інші плани", – розповів він.

Шоу "Гончаренко рулить" виходить на "5 каналі". Нардеп Олексій Гончаренко за кермом машини спілкується зі своїми гостями і розпитує їх про важливі теми, а також обговорює ексклюзив щодо резонансних подій.

Раніше 5.ua розповідав, чому Медведчук вимагає заборонити книжку Вахтанга Кіпіані про поета-дисидента Василя Стуса.

Попередній матеріал
Із четвертої спроби: як Держекоінспекція прийшла з перевіркою на Дарницьку ТЕЦ – включення
Наступний матеріал
"ЄC" вимагає зібрати позачергову сесію Ради через погіршення ситуації з COVID-19 в країні
Loading...