Акція під судом
Акція під судом 5 канал

Позов Медведчука проти книги "Кримінальна справа Василя Стуса": рішення у справі суд оголосить 19 жовтня

Читайте по-русски
Журналістів на засідання не пустили

У Дарницькому суді Києва від ранку відбулося судове засідання – Віктор Медведчук позивається проти Вахтанга Кіпіані, який є автором книги "Кримінальна справа Василя Стуса". Медведчук стверджує, що в книзі є неправдиві факти про нього та вимагає її заборонити. Сьогодні очікується рішення. Журналістів на засідання не пустили у зв'язку з карантинними обмеженнями. Під судом зібралася акція на підтримку Вахтанга Кіпіані та його книги про Василя Стуса. На місці перебуває кореспондентка "5 каналу" Ірина Шевченко.

Рішення у справі позову Віктора Медведчука проти журналіста й письменника Вахтанга Кіпіані оголосять у понеділок, 19 жовтня.

У Дарницькому райсуді Києва відбувся черговий розгляд. Журналістів на засідання не пустили через карантинні обмеження.

Під стінами суду зібралося близько пів сотні активістів: представники "Національного корпусу" і "Руху опору капітуляції". Вони показали виставу під назвою "Суд над Віктором Медведчуком", у якій засудили політика. Були присутні на акції і прихильники Вахтанга Кіпіані – автора книги "Справа Василя Стуса", проти якої і позивається Віктор Медведчук. Голова політради партії "Опозиційна платформа – за життя" стверджує, що у книзі є неправдиві факти про нього та вимагає заборонити її розповсюдження.

"Мова йде не лише про книжку, а й про революцію. Це свобода слова. Не можна забороняти українські книжки, не можна забороняти свободу слова", – каже Сергій Квіт, член координаційної ради "Руху опору капітуляції".

"Медведчук все життя стріляє собі в ногу. Він мав величезні можливості для впливу. Сьогодні його вплив – це маргінали", – говорить Вахтанг Кіпіані, автор книги "Справа Василя Стуса".

"Ми повертаємося в совок, тому що палили книги і судили книги, не людей, книги, в Радянському Союзі та гітлерівській Німеччині. Медведчук, який навіть не читав цю книгу і дозволяє собі казати, що там сказана якась неправда про нього, він бреше, тому що ця вся книга базується на документах", – наголошує Мирослав Гай, член координаційної ради руху "Опору капітуляції".

Нагадаємо, торік в Україні видали книгу "Справа Василя Стуса". На 90% це документи із розсекречених архівів КДБ про другий судовий процес над поетом у 1980 році. Заборонити її в суді вимагає адвокат Василя Стуса – Віктор Медведчук.

Попередній матеріал
"Влада дилетантів не зможе дати відповідь на цей виклик" – Порошенко про ситуацію з COVID-19 в Україні
Наступний матеріал
Україна через бездіяльність влади абсолютно не підготувалася до піку пандемії – Марина Порошенко
Loading...