Матіос
Матіос espreso.tv

Матіос: Україна передала списки іноземних бойовиків до Міжнародного суду

  Їх там може бути 10-15 чоловік, але сумарно їх кількість становить декілька сотень осіб

  Україна передала до Міжнародного кримінального суду перелік усіх встановлених іноземців, які воювали на боці Російської Федерації на Донбасі. Про це зазначив Головний військовий прокурор Анатолій Матіос в ефірі "112 Україна", повідомляє "Укрінформ".

  "Ми (військова прокуратура, – Ред.) передали до інституції Міжнародного кримінального суду через МЗС списки встановлених під час розслідування кримінального провадження про агресивну війну проти України з боку північного сусіда, передали списки не тільки сербів, а й усіх іноземців: італійців, іспанців, албанців. Їх там немало, вони називаються ротами, взводами. Їх там може бути 10–15 чоловік, але сумарно їх кількість становить декілька сотень осіб", – зауважив Матіос.

  Також він заявив про "подвійні стандарти", які інколи застосовуються до України з боку інших держав у питанні найманців.

  "Основне, що найманство на території суверенної держави карається законом усіх держав, звідки вони приїхали. Але ми чомусь не чули масових процесів проти цих осіб. Подвійні стандарти, які інколи застосовуються до України, дуже прикро вражають душу. Проте вони не залишають нам іншої можливості, як робити все самим і доводити світовій спільноті і відповідним інституціям, що не тільки у нас є якісь проблеми, які треба вирішувати, тому що не може бути вибіркового застосування справедливого покарання до українців, які у процесі війни. Також є ті іноземці, які прийшли воювати і знаходити вдачу війни на території суверенної держави у центрі Європи", – додав Матіос.

  Як повідомляв 5.UA, Україна звернулася до Міжнародного суду ООН з Меморандумом у справі проти Росії щодо порушень Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

  Попередній матеріал
  Потребували значних інвестицій: російська "влада Криму" продала "націоналізовані" санаторії
  Наступний матеріал
  У Харкові в метро чоловік розлив ртуть – ДСНС
  Loading...

  Окупанти застосовували гранатомети та великокаліберні кулемети минулої доби на Донбасі

  Бойовики придумали, як поповнити ряди найманців – ІС

  Брифінг речника Міноборони України – завершено

  Ворог продовжує зривати "хлібне перемир'я": одного бійця ЗСУ було поранено

  Міномети "ховали" за гаубицями: попри перемир'я ворог накрив Зайцеве з великих калібрів

  Нічого нового: у Водяному "хлібне перемир'я" не протрималося навіть кілька годин