Анатолій Матіос

"Правовий вакуум": Матіос розповів, що гальмує розслідування злочинів про агресію РФ в Україні

Щороку стається близько 20 тисяч військових злочинів, які нікому розслідувати, наголошує Анатолій Матіос

Слідство у справах російської агресії в Україні гальмується через затягування старту роботи Держбюро розслідувань, до компетенції якого віднесено підслідність військових злочинів. Про таке повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос на міжнародній конференції у Харкові, передає "Укрінформ".

"За результатами розслідування щодо планування та ведення агресивної війни, створення для цих цілей терористичних організацій і фінансування їх діяльності, саме військовими прокурорами повідомлено про підозру, отримано санкцію суду про арешт міністра оборони РФ Шойгу, двом його заступникам, Булгакову і Панкову, начальнику Генерального штабу ЗС РФ Герасимову, з арештом та зобов’язанням доставити до українського суду, першому заступнику начальника генерального штабу. Вони оголошені у розшук. Але ці зібрані докази "зависли", вони не можуть бути передані неіснуючому Державному бюро розслідування, де на всі 20 тисяч злочинів (у середньому на рік - ред.) буде всього 100 осіб", – заявив головний військовий прокурор.

Також Матіос додав, що військова прокуратура має "довгий список" генералів і полковників російської армії, причетних до анексії Криму і захоплення окремих районів Донбасу.

"З метою доведення на міжнародній арені факту ведення РФ агресивної війни проти України і фінансування тероризму Військовою прокуратурою (а тепер не знаю, хто це буде робити, бо відповідне управління не працює - а це вже більш ніж півроку правового вакууму) сформовано та передано МЗС України, Мін’юсту та урядовому Уповноваженому в справах Європейського суду з прав людини документальні докази, які склали основу доказової бази, що використовуються Україною у міжнародних інстанціях у справах проти РФ", – наголосив головний військовий прокурор.

За його словами, саме слідчі Військової прокуратури змогли "знайти і опрацювати записи телефонних переговорів російських високопосадовців - Глазьєва, Миронова та інших, - які давали прямі вказівки про анексію Криму та захоплення та організацію громадських протистоянь і конфліктів на території Донецької та Луганської областей". 

Але тепер, зі слів Матіоса, "продовжувати і документувати й опрацьовувати сотні тисяч годин перехоплень немає кому".

Військовий прокурор наголошує: згідно чинного КПК, підслідність військових злочинів віднесено до компетенції слідчих ДБР, яких передбачено лише 100 осіб. Натомість лише військових злочинів щороку стається близько 20 тисяч.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Докази причетності російських військовиків до обстрілів Маріуполя – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Спокійний відпочинок: стало відомо, де проведуть медовий місяць принц Гаррі та Меган Маркл
Наступний матеріал
Бойовики на Донбасі кілька тижнів поспіль намагаються йти в наступ – Президент