"Маски-шоу стоп!": Уряд посилить відповідальність силовиків за порушення прав підприємців – подробиці

Нововведення передбачають персональну відповідальність правоохоронця, що допустив порушення прав підприємця

Сьогодні, 13 червня 2018 року, Кабінет Міністрів України ухвалив пакет законопроектів щодо збільшення відповідальності правоохоронців за порушення прав підприємців під час здійснення слідчих дій. Відповідне рішення ухвалене під час засідання уряду, повідомляє "Укрінформ".

Міністр юстиції Павло Петренко перед ухваленням рішення сказав: "Цей пакет законів має чітке акцентування уваги – персональна відповідальність правоохоронця, що допустив порушення прав підприємця, який допустив фактично "безпредєл" правовий, який незаконно вилучив техніку, провів обшук... Перша новація: ми відходимо від принципу колективної безвідповідальності за незаконні слідчі дії. Тепер буде чіткий механізм".

Петренко уточнив, що якщо підприємець або постраждала особа вважає, що під час слідчої дії були допущені порушення з боку слідчих, то подає скаргу до суду. Її повинні розглянути до 15 днів. "Якщо суд встановлює незаконність дій або бездіяльність конкретного правоохоронця, чи групи правоохоронці, то суд зобов'язаний призначити обов'язкове службове розслідування за місцем роботи правоохоронця. Він може бути притягнутий до дисциплінарної або майнової відповідальності. Тобто за збитки, які несе підприємець, буде платити  конкретний правоохоронець, який вчинив "правовий безпрєдєл", − сказав Петренко.

Як повідомлялося, 7 грудня 2017 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального судочинства та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування". Цим законом внесено зміни до Кримінального кодексу України в частині процедури та фіксації проведення  обшуків. Цей документ також більш відомий як закон "маски-шоу стоп".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Незаконний піщаний бізнес на Київщині: У бухгалтера виявили цілий арсенал зброї – фото

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Електронні чеки та смартфон замість касового апарата: в Україні стартує пілотний проект
Наступний матеріал
До 12 років ув'язнення: сумських посадовців звинувачують у розкраданні грошей на ремонт дороги

Засідання Кабінету Міністрів – трансляція

Мала приватизація через ProZorro: Гройсман розповів, які об'єкти лишать у власності держави

Кабмін призначив в.о. міністра фінансів

Головне із засідання Кабміну: візит радикалів та запровадження освітнього омбудсмена

Засідання Кабінету Міністрів – відео

Кабмін піде у відставку, якщо голосування про Антикорупційний суд не відбудеться – експерт