Мобільний зв'язок
Мобільний зв'язок http://www.pcworld.com

Електронні чеки та смартфон замість касового апарата: в Україні стартує пілотний проект

В Україні запроваджують низку заходів щодо спрощення застосування реєстраторів розрахункових операцій та запровадження електронних чеків

Кабмін підтримав проект постанови "Про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій". Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів, повідомляє "Укрінформ".

В.о. міністра фінансів Оксана Маркарова сказала: "Ми пропонуємо спростити саму систему реєстрації того, що є на сьогодні, а по-друге, ми хочемо залучити інновації до цієї сфери. Телефони, планшети – це, мабуть, найкращий реєстратор, який підприємець повинен використовувати. Будуть нові сучасні програмні комплекси, буде низька вартість, буде простота у використані. Ми беремо на себе зобов'язання, що реєстрація буде відбуватися за один крок та за один день виключно на підставі заяви без будь-яких додатків. Заява ця буде за спрощеною формою, і найголовніше, що це програмне забезпечення буде інтегруватися з будь-яким іншими програмним забезпеченням".

Вона сказала, що пілотний проект запускають для того, аби протестувати ці технології і згодом мати можливість виправити якісь неточності, які можуть бути в тестовий період. Маркарова також наголосила, що ті касові апарати, які є на сьогодні у бізнесу, використовуються більше в негативному сенсі, оскільки наявна система сама відвертає багато в чому підприємців від того, щоб прагнути їх використовувати: це і висока вартість самих апаратів, і складність процедури реєстрації такого апарата.

kmu.gov.ua

Крім використання смартфонів і планшетів замість касового апарата, уряд ухвалив використання електронного чеку. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив, що запровадження електронних чеків дозволить бізнесу зекономити 2 млрд грн на додаткових оплатах. 

 "Це завжди була монополія, щоб посадити підприємців "на голку". Це взагалі була драконівська історія. Зараз система дає можливість звільнитися від "касово-апаратного рабства", – сказав Гройсман.

У Кабміні переконані, що запровадження таких механізмів допоможе зробити позитивні кроки, а саме:

  • сприяме детінізації обігу готівкових коштів;
  • усуне прогалини у правовому регулюванні в сфері застосування РРО при дистанційній торгівлі;
  • зменшить корупційні ризики при адмініструванні податків та зборів;
  • сприятиме захисту прав споживачів на отримання розрахункових документів.
Попередній матеріал
Запекла боротьба за звання кращого: триває чемпіонат ДПСУ з кульової стрільби
Наступний матеріал
"Маски-шоу стоп!": Уряд посилить відповідальність силовиків за порушення прав підприємців – подробиці
Loading...