Маски на підборідді: як Україна б'є антирекорд зараження COVID-19

Нічний клуб 5 канал / Час. Підсумки тижня
Кількість хворих на коронавірус в Україні на добу вже сягає тисячі осіб

Ситуація з поширенням коронавірусу в Україні погіршується. У МОЗ упевнені, що винні ми з вами. Зокрема, ті, хто нехтує засобами безпеки. Але це не лише про тих українців, які носять маски на підборідді. Це стосується й тих, хто порушує закон, скажімо, дозволяючи без маски заходити у громадські місця. Це стосується тих, хто не контролює дистанцію, наприклад, власників деяких ресторанів, супермаркетів і водіїв транспорту.

Звісно, що карантин уже добряче набрид, але ми не можемо не звертати увагу на статистику. Кількість хворих на добу вже доходить до тисячі. Найбільше їх нині у Чернівецькій та Львівській областях. На Закарпатті взагалі вже нікуди класти людей у реанімаціях, вони переповнені, як і опорна лікарня в Києві – Олександрівська.Уряд зараз навіть за такої сумної картини не готовий повертатися до суворого карантину, але контроль за його дотриманням точно посилять. Нам знову нагадують про штрафи від 17 до 34 тис. грн. Але чи спинить це порушників? Особливо власників розважальних закладів із сотнями тисяч гривень прибутків за ніч. І мабуть 17 тис. для них – це не проблема, можна заплатити і знову "запалювати" без дистанцій.

Це фото на початку червня підірвало мережу – президент разом із свитою чиновників усередині кафе без масок і не на відстані в півтора метра. Позаду головний санітарний лікар, який щоденно закликає українців дотримуватися карантинних заходів, спокійно спостерігає. Їм загрожувало ж до 170 тис. грн штрафу. Утім, у п'ятницю у Хмельницькому суді вирішили: не знають, чи штрафувати президента, адже за законом він недоторканний. Тепер це має вирішити Конституційний суд. А от ті чиновники, які були з президентом, зокрема й головний санітарний лікар, таки мають сплатити по 17 тис. грн штрафу.

Володимир Зеленський у Хмельницькому
Володимир Зеленський у Хмельницькому5 канал / Час. Підсумки тижня
Пляж у Києві
Пляж у Києві5 канал / Час. Підсумки тижня
Київське метро
Київське метро5 канал / Час. Підсумки тижня
Зупинка громадського транспорту в Києві
Зупинка громадського транспорту в Києві5 канал / Час. Підсумки тижня
Кафе в Києві
Кафе в Києві5 канал / Час. Підсумки тижня

Ірина Саєвич, Валентин Стрєльцов, "Час. Підсумки тижня"

Попередній матеріал
"Учителі, айтішники, державні діячі – у строю з військовими": як добровольці рятують Україну від агресії РФ – "Таємниці війни"
Наступний матеріал
Кому Томос не вгодив: журналісти з'ясували, хто насправді подав скаргу на Порошенка
Loading...