Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що станом на 28 травня 613 ув'язнених вийшли з тюрем та приєдналися до лав ЗСУ. Зараз вони проходять відповідну підготовку, а після цього служитимуть у штурмових підрозділах. Про це Малюська заявив у ефірі марафону "Єдині новини".
Голова Мін'юста повідомив, що в'язні проходимуть кількамісячні тренування, після чого стануть до лав штурмових підрозділів.
"Станом на зараз це будуть штурмові підрозділи, це будуть підрозділи, які поки що складаються винятков з осіб, які відбували покарання. Тобто це монолітні підрозділи − без змішування з іншими військовослужбовцями", – зазначив Малюська.
При цьому міністр не виключив, що ситуація з тим, у яких підрозділах проходитимуть службу ув'язнені, може змінитися.
Також станом на зараз це – окремі штурмові підрозділи, зібрані з ув'язнених, а в майбутньому їх можуть змішувати з іншими підрозділами.
Малюська заявив: він підтримує те, щоб дозволили мобілізуватися і тим, хто засуджений за одне убивство − неважливо, чи це навмисне вбивство чи вбивство з необережності.
"З одним убивством (щоб могли мобілізуватися − ред.) усі. Наші в’язні йдуть воювати не з тим, щоб ловити метеликів…, вони йдуть вбивати. І досвід убивства у минулому не завжди є перешкодою, щоб гарно воювати... Якщо ми говоримо про вбивства, які не були вчинені з особливою жорстокістю, або це не вбивства двох і більше осіб, то дуже часто це злочини, які вчиняє особа, яка є менш суспільно небезпечною, ніж особа, яка вчинила 3-4 грабежі з використанням, наприклад, холодної зброї. Винятково з класичних міркувань. Бо іноді людина втрачає контроль над своїми діями і на певній емоційній хвилі робить те, що робити не повинна. Але після того, як отримує вирок і починає відбувати покарання, її стан психологічний і контроль над собою істотно змінюється − і її суспільна небезпека істотно зменшується порівняно з рецидивістами, які зробили професією відбирання грошей з використанням зброї − грабежі, напади на людей", − пояснив Малюська.
Нагадаємо, Верховна Рада 8 травня ухвалила закон, який передбачає добровільну мобілізацію окремих категорій ув'язнених.
До лав Сил оборони не можуть бути мобілізовані особи, які вчинили умисні вбивства, ґвалтівники, педофіли, засуджені за незаконне виробництво, придбання, розповсюдження або зберігання наркотиків, ті, хто вчинив злочини проти основ національної безпеки України, а також експосадовці.
Для всіх інших, хто потенційно може бути мобілізований, діє однакова умова – до завершення терміну їх покарання має залишитися не більш як три роки.
Читайте також: Мобілізація засуджених: Верховна Рада проголосувала за законопроєкт у першому читанні.
Дивіться також:
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.