Микола Кульбіда
Микола Кульбіда 5 канал

Кульбіда про стан повітря в Україні: "Типово для осені, істотних підстав для стурбованості немає"

Читайте по-русски
Хоча в низці міст є перевищення забрудненості, Кульбіда переконує, що це типова картина для осені

В Україні немає істотних підстав для стурбованості щодо стану атмосферного повітря. Про це під час брифінгу заявив директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда, інформує "5 канал".

Він зазначив, що вміст шкідливих речовин у повітрі по всій території держави – в межах допустимої норми. І хоча в низці міст є перевищення забрудненості, Кульбіда переконує, що це типова картина для осені.

Директор Українського гідрометеорологічного центру ДСНС Микола Кульбіда каже: "Концентрація оксиду вуглецю становила від 0,1 до 1,4. Якщо це співвідносити із гранично допустимою концентрацією, то лише в Дніпрі, Кам'янському, Кривому Розі, Львові і Одесі відбулося перевищення гранично допустимої концентрації, але таке перевищення є характерним для осіннього періоду і нічого надзвичайного на території України немає".

Говорили на брифінгу і про пожежі на торфовищах у Київській області, зокрема про те, що вони не можуть істотно погіршувати стан атмосферного повітря у столиці. Відповідну заяву зробив директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Володимир Демчук. 

Посадовець сказав: "Вживаються заходи щодо гасіння 9-ти невеликих за площею осередків тління торфу в Житомирській, Київській, Полтавській, Чернігівській та Черкаській областях на загальній площі 15 гектарів. Окремо по Київській області ситуація з пожежами на торфовищах не є проблемою. Пов'язувати забруднення атмосферного повітря з пожежами на торфовищах у Київській області немає на сьогодні підстав, а невеликі і незначні площі пожеж не можуть викликати небезпечні концентрації продуктів горіння в місті Києві". 

Як повідомляв 5.UA, чутки про надмірну забрудненість атмосферного повітря поширилися наприкінці минулого тижня. Деякі ресурси, які надають інформацію про рівень забрудненості повітря, писали, що в Україні – одна з найвищих у світі концентрацій отруйних речовин. Відреагував на ці повідомлення і прем'єр-міністр України Олексій Гончарук. Напередодні на брифінгу зазначив, що офіційного підтвердження про перевищення гранично допустимих норм небезпечних речовин у повітрі немає. Спростували інформацію і в КМДА, водночас кажуть: рівень забрудненості повітря може зростати через спалення листя. А фахівці переконують: смог над великими містами зникне, коли вирівняються нічна та денна температури.

Попередній матеріал
Уперше на Закарпатті за 10 років: у студента діагностували дифтерію – подробиці
Наступний матеріал
"Нічого не загубиться": коли зникнуть трудові книжки та чи збережеться весь стаж працівника – сюжет
Loading...