Туман на дорогах
Туман на дорогах YouTube

Дим чи результат температурної інверсії: яка природа туману в Києві – сюжет

Читайте по-русски
У КМДА оперують винятково даними державних лабораторій. Ситуацію в Києві називають температурною інверсією

Останні кілька днів Київ був оповитий смогом. В Уряді та міській адміністрації кажуть, що забруднення, яке б перевищувало норму, немає. Повідомлення в соцмережах про надмірну забрудненість повітря поширилися цими вихідними, користувачі писали, що в Україні найвища в світі концентрація чадного газу. Подробиці має кореспондент "5 каналу" Петро Троць.

Індустріальні райони Китаю, східне узбережжя США та... Україна. Наприкінці минулого тижня користувачі Інтернету обговорювали дані з різних сайтів, що моніторять рівень забрудненості повітря у світі. Територія нашої країни опинилася в компанії тих, де спостерігається найвища забрудненість отруйними речовинами. Тепер про це вже говорить і прем'єр-міністр.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук каже: "Попередньо мені доповіли, що за нашими даними у нас у повітрі нічого аномального не спостерігається. Якість повітря зараз у межах гранично-допустимої концентрації. Ніяких аномальних перевищень чогось небезпечного в повітрі ми, за офіційними даними, не маємо. Але з огляду на те, що така інформація з'явилася, ми зараз розбираємося".

Ажіотаж довкола ситуації із забрудненістю повітря громадські активісти пояснюють появою сайтів, де можна відстежувати всі дані онлайн.

Член ініціативної групи Save Dnipro Павло Ткаченко стверджує: "Такий великий резонанс, бо є електронний ресурс в Інтернеті, що показує стан повітря і на якому можна бачити не просто "на ніс", як на вулиці ми відчуваємо, а бачити електронно, на комп'ютері, є забруднення".

У КМДА оперують винятково даними державних лабораторій. Ситуацію в Києві називають температурною інверсією. Різниця між денною та нічною погодою створює ілюзію диму, кажуть там. І спростовують інформацію про надмірне перевищення шкідливих речовин у повітрі.

Олександр Савченко, заступник начальника управління екології та природних ресурсів КМДА, каже: "Спостерігаються деякі пожежі, і ми частково відчуваємо це і в повітрі. У Києві, за інформацією з мережі, є в сотні разів перевищення по СО, оксиду вуглецю. За інформацією центральної геофізичної обсерваторії, на 18 жовтня по Києву, по точках спостереження СО перевищень не було, крім проспекту Перемоги".

І кажуть: до наявного рівня забрудненості повітря докладаються і самі громадяни.

Начальник управління з питань цивільного захисту КМДА Роман Ткачук розповідає: "На сьогодні ми в області не маємо таких великих пожеж. Ми більше зіштовхуємося з діяльністю населення міст. Це і спалення листя, і використання твердого палива в домашніх оселях при отоплюванні осель, дерево і вугілля використовують".

Особливо підвищується рівень забрудненості через спалення листя навесні та восени. Цю проблему фіксують на всій території України. І змінити давню традицію не можуть навіть штрафи, які можуть накладатися за спалювання листя та трави.

Еколог Олексій Ангурець каже: "Це негативний вплив і на дихальну систему, і на кровоносну систему. Це не так давно виявили. Тепер же, маючи інструменти, ми це можемо показати практично. І з цим пов'язано, можливо, такий інформаційний ажіотаж".

Фахівці кажуть, що смог над великими містами зникне, коли більш вирівняється нічна та денна температура. А ще коли українці остаточно зрозуміють, скільки шкоди несе спалювання листя восени.

Петро Троць, Наталя Світлова, Ігор Костюк, "5 канал".

Докладну ситуацію щодо забруднення повітря дивіться у ще одному сюжеті кореспондента "5 каналу" Петра Троця:

Попередній матеріал
Безсмертний: Щоб розведення військ на Донбасі відбулося, необхідно 7 днів тиші, але не лише на ділянках відведення
Наступний матеріал
Стан забруднення повітря: брифінг директора Укргідрометцентру – відео
Loading...