Конституційний Суд України закидали димовими шашками та презервативами. Чотири години більш як дві сотні людей пікетували будівлю суду в Києві. Серед них активісти, представники антикорупційних організацій та народні обранці. Протестували через те, що судді заборонили переслідувати і карати корупціонерів за брехню в деклараціях. Учасники мітингу навіть намагалися потрапити всередину суду, але їх зупинили правоохоронці. Про пристрасті, які вирували біля Конституційного Суду, розкаже кореспондент "5 каналу" Мирослав Солонар.
З самого ранку будівлю Конституційного Суду України закидують презервативами.
"Те, що ми кинули, є символом нинішнього правосуддя", – кажуть учасники акції.
Далі в хід ідуть фаєри та димові шашки. Під вигуки "Ганьба!".
Окрім фаєрів та димових шашок, які гасили правоохоронці, активісти принесли з собою ще й валізи для суддів Конституційного Суду і спецквиток.
Ось туди українське суспільство показує дорогу суддям Конституційного Суду України, який ухвалив те скандальне рішення 27 жовтня. І одразу після цього тут розпочався справжній страйк.
Активісти переконані: нещодавнє рішення суддів про незаконність ключових антикорупційних норм грає на руку Кремлю.
"Позбавляє нас підтримки заходу, яка нам особливо необхідна і ставить під загрозу всю підтримку, яку ми мали отримати від Міжнародного валютного фонду", – говорить Ірина Шиба, виконавча директорка фундації "Де-Юре".
Мітингарі обурені рішенням суддів ще й тому, що воно ставить під загрозу безвіз. Юлія приїхала до столиці з Івано-Фраківщини. Каже, не дозволить суддям Конституційного Суду зазіхати на демократичні цінності в Україні.
"Оце право свободи пересування надзвичайно важливо і нас не можна закрити, щоб ми тільки ось тут і сиділи", – говорить Юлія, учасниця акції.
Пів дня вулиця Жилянська, на якій розташований суд, залишається заблокованою. До людей ніхто не виходить, тому активісти підходять чимраз ближче до брами і намагаються потрапити всередину. Проте вхідні двері суду заблокували силовики.
"Вони самі прекрасно розуміють, що це конституційний переворот. Єдиний вихід, який ми бачимо, це відставка усього складу Конституційного Суду, інакше ця криза тільки поглиблюватиметься. Я хочу побачити їхню відставку і сформувати новий нормальний Конституційний Суд, а не антиконституційний", – каже Микола Виговський, учасник акції.
Установу пікетують кілька сотень людей. Серед них – народні депутати з різних фракцій.
"Потрібно аж до того, що починати референдум про недовіру Конституційному Суду України", – каже Галина Третьякова, народна депутатка України, "Слуга народу".
"Що могло би розв'язати проблему – це системна судова реформа. Так, ми розуміємо, що це не така новина, яка б всім подобалась. Але простих рішень не існує", – наголошує Кіра Рудик, народна депутатка України, "Голос".
Опівдні мітинг завершився. Було гаряче, проте минулося без сутичок.
Мирослав Солонар, Анна Несевра, "5 канал"