Щонайменше восьмеро людей стали жертвами землетрусу на узбережжі Егейського моря. Найбільше жертв у Туреччині – шестеро загиблих і понад 200 поранених. Зараз ви можете бачити наживо рятувальні роботи в Ізмірі. З-під завалів вже вдалося дістати живими понад 70 осіб. Ще двоє загиблих на грецькому острові Самос. Є і кілька легко поранених. Попри політичні суперечності у взаєминах – грецька і турецька влади домовилися співпрацювати у подоланні наслідків стихії. Розлогіше розповість кореспондентка "5 каналу" Нонна Стефанова.
Узбережна турецька провінція Ізмір найбільше постраждала від землетрусу в Егейському морі. Його епіцентр був за понад 30 кілометрів від Туреччини. Магнітуда досягла семи. За попередніми даними, в Ізмірі зруйновані близько двадцяти будівель. Рятувальники дістають людей з-під завалів. Сподіваються знайти якомога більше вцілілих.
Люди, що відчули поштовхи, у паніці вибігали на вулиці. Оскільки Туреччина вже пережила не один руйнівний землетрус, мешканці знали, чого чекати. І намагалися врятуватися.
"Здалося, що земля тікає з-під ніг. Хоча в такі хвилини перестаєш думати. Єдине бажання – тікати. Все довкола почало руйнуватися, на щастя, наш будинок вцілів. Адже ми запанікували, і встигли вибігти в останню мить", – розповідає чоловік.
"Я маю магазин на іншому боці вулиці. Саме розмовляв з кимось і відчув тремор. Побачив, що наш будинок хитається, а ось цей – руйнується і валиться", – говорить ще один чоловік.
Значно менше, аніж Туреччина, постраждала Греція. Утім, попри малі руйнування, там є загиблі і поранені. Також підземні поштовхи спричинили високі хвилі, що обрушилися на берег і затопили житлові райони. І теж забрали щонайменше одне людське життя. Мер одного з турецьких містечок охарактеризував хвилі як невелике цунамі.
Попри політичні суперечки – міністри закордонних справ Греції та Туреччини провели телефонну розмову. І пообіцяли допомагати одне одному у подоланні наслідків стихії.
Нонна Стефанова, "5 канал"