Денис Малюська
Денис Малюська Українська правда

Кабмін розблокував вступ на посади переможців місцевих виборів – Малюська

  Читайте по-русски
  Спецперевірки по усіх кандидатах продовжуються і будуть доведені до кінця, наголосив міністр

  Розпорядження уряду про зобов'язання НАЗК поновити доступ до декларацій посадовців є чудовим прикладом повернення антикорупційної інфраструктури в той стан, в якому вона перебувала до рішення КСУ. Про це заявив міністр юстиції України Денис Малюська, передає "Укрінформ".

  За його словами, є безліч шляхів врегулювання ситуації із рішенням КСУ і повернення ефективності антикорупційного механізму.

  "Кілька опцій є на столі, і частина з них уже були реалізовані вчора увечері, коли Кабінет Міністрів ухвалив розпорядження, яким повернув більшу частину функціоналу НАЗК. Відповідно, зараз реєстр декларацій відкритий. НАЗК має доступ до всіх реєстрів і, відповідно, державні органи відповідають на запити НАЗК. Це було зроблено винятково в межах повноважень Кабміну, бо вказівка роздана підпорядкованим органам державної влади, відповідно, ось вам перший гарний приклад, що все можна врегулювати", – наголосив міністр.

  Малюська зазначив, що своїм рішенням уряд розблокував можливості реалізації місцевих виборів.

  "Проблема була в тому, що будь-яке призначення будь-якої посадової особи потребувало проходження такою особою так званої спецперевірки, яку, власне, і модерувало НАЗК. Відповідно, КСУ позбавив НАЗК окремих повноважень, які здійснювалися в процедурі такої спеціальної перевірки, зокрема прямий і безпосередній автоматизований доступ до всіх реєстрів. Ну як позбавив – виключив норму, якою це передбачалося", – зазначив міністр.

  "Вчорашнім розпорядженням Кабінет Міністрів такий прямий безпосередній автоматизований доступ НАЗК до реєстрів відновив і зобов'язав НАЗК продовжувати виконувати вимоги закону щодо проведення спецперевірок. Тобто питання закрито. Спецперевірки продовжуються і будуть завершені по всіх кандидатах, які будуть подані і, відповідно, процедура будь-яких кадрових призначень на даний момент не є заблокованою", – додав Малюська.

  За словами міністра, тепер за подання суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей знову загрожуватиме відповідальність у вигляді штрафу або позбавлення волі.

  Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування. 

  У НАЗК вже заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах. Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.

  28 жовтня о 18:00 Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного Суду. Проте наступного дня Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК відновити публічний доступ до Єдиного реєстру електронних декларацій.

  Попередній матеріал
  У Туреччині та Греції стався потужний землетрус – є потерпілі
  Наступний матеріал
  З 1 листопада на вулицях Києва вводять обмеження швидкості до 50 км/год – на яких саме
  Loading...