26,1% респондентів вже мали досвід відключення електроенергії у своїй оселі з початку поточного опалювального сезону. Стверджують, що такого не було 73,2%. Такі дані оприлюднив КМІС.
Крім того, більшість українців (43,4%) негативно ставиться до купівлі електроенергії у Білорусі. 33,5% вважають це небезпечним, бо в критичний момент Лукашенко на користь Росії, з якою Білорусь створює Союзну державу, може зупинити поставки, і це погано позначиться на українській енергосистемі. Ще 9,8% вважають неприпустимим купівлю електроенергії в Білорусі з огляду на те, що це є підтримкою режиму Лукашенка. 32,4% респондентів вважають, що це необхідно, аби уникнути відключень.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки 13-16 грудня 2021 року. Опитано 1203 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України окрім територій, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,2%.
Як повідомляв 5.UA, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що підстав для віялових відключень немає і що уряд до них не готується.
Нагадаємо, як повідомляв 5.ua в кінці жовтня, Україна вирішила відновити імпорт електроенергії з Білорусі. Однак 17 листопада стало відомо, що в Білорусі вирішили припинити постачання, заявивши при цьому, що "можливість подальшого здійснення поставок електроенергії до України буде розглядатися білоруською стороною з урахуванням технічних можливостей". 21 листопада Білорусь відновила постачання електроенергії в Україну.
Додамо, 25 жовтня в лікарнях Чернігівщини виникла критична ситуація із забезпеченням хворих на COVID-19 киснем через перебої з постачанням. Не менш критична ситуація спостерігається в Херсонській області. Через дефіцит кисню страждають і пацієнти на Прикарпатті.
Голова Комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький заявив, що причиною нестачі кисню в українських лікарнях може бути диверсія.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.