Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Коронавірус "косить" Раду: хто з депутатів підхопив COVID-19 та як працюватиме парламент

Читайте по-русски
Міністр охорони здоров'я Ілля Ємець закликав нардепів пройти експрес-тестування на коронавірус

Плюс три області. Режим надзвичайної ситуації запроваджують в Донецькій, Тернопільській та Черкаській області. Усе щоби запобігти поширенню COVID-19. Таке рішення ухвалили на засіданні уряду. Тож станом натепер такий режим діє в 10 областях країни. Також уже надвечір ще одна область (Львівська) оголосила надзвичайну ситуацію. Це рішення місцевої влади. Тим часом про запровадження надзвичайного стану влада лише думає. За це має проголосувати Верховна Рада. Утім сам парламент також може перейти на особливий режим роботи – засідати дистанційно, голосувати по одному і в режимі онлайн. Щоби таке затвердити, парламентарі мають зібратися фізично. Як працювати далі, обговорили депутати під час засідання Погоджувальної ради. Воно також було онлайн. Про плани Верховної Ради і про те, хто з депутатів уже захворів, а хто у зоні ризику, кореспондентка "5 каналу" Ірина Сисак розкаже.

Із Олександрівської клінічної лікарні у прямий ефір виходить Сергій Шахов. Днями депутата ушпиталили – до коронавірусу додалася пневмонія. Нині, каже, почувається добре, стан стабільний.

"Я відчуваю себе більш-менш нормально. Дотримуйтеся карантину, 14 днів, вірусологи краще знають, ніж ми з вами", – каже Шахов.

У групі ризику опинився й колега Шахова по депутатській групі "Довіра" Сергій Вельможний. У суботу із симптомами COVID-19 його разом із сином ушпиталили до тієї ж лікарні. Результати тестів невідомі. Там же ще один нардеп – Руслан Горбенко. У "Слуги народу" така ж підозра.

"Здав 2 тести, один результат негативний, інший – позитивний. Сьогодні здав третій. Чекаємо на результати. За кордоном останні місяці не був. З нардепом Шаховим не спілкувався, у лікарні не перетинаємося, з нардепом з ОПЗЖ, про якого теж пишуть ЗМІ, теж", – каже Руслан Горбенко.

Нардеп від ОПЗЖ – це Олександр Лукашев. З Олександрівської лікарні спростовує чутки про коронавірус у нього.

"На даний момент аналіз не виявив у мене коронавірусу. Проте я звернувся до лікарів для додаткового обстеження, тому що декілька днів тримається температура близько 37", – каже Лукашев.

Поки депутати обстежуються, парламент переходить на режим онлайн. Під час Погоджувальної ради у залі сидів лише спікер Дмитро Разумков. Голови фракцій та груп – на зв'язку через Skype. Головне питання – проведення позачергового засідання Ради.

"Наші колеги вже мають напрацьовані законопроєкти. Йде конструктивна робота. Так само ми прибрали політику з діяльності парламенту, вирішили відкласти її на кращі часи і всі працюють консолідовано", – розповідає Дмитро Разумков.

Найімовірніше, під куполом депутати зберуться у середу або четвер. Серед нагальних питань – законопроєкти з боротьби з епідемією коронавірусу. Можливо, обговорюватимуть і запровадження надзвичайного стану. Але як під час карантину зустрітися на засіданні – ще гадають.

"Ми не можемо проводити закрите засідання, ми не можемо проводити засідання у будь-якому іншому місці, ніж ВР, навіть адреса чітко встановлена законом, але тут питання безпеки нардепів, ми обговорювали, може, надати елементарне захисне обладнання, аби депутати могли зайти в зал, швидко прийняти рішення, скоротити обговорення", – каже Ярослав Железняк, народний депутат ("Голос").

А згодом взагалі проводити засідання Верховної Ради в режимі відеоконференції. Відповідний законопроєкт уже з'явився на сайті парламенту. Його автор – перший віцеспікер Руслан Стефанчук. Ідею підтримують не всі.

"Ми категорично проти будь-якого дистанційного голосування, вважаємо, що це може просто призвести до зловживань і скасування демократії, очевидно, що нам треба дуже добре підготуватися до одного позачергового, прийняти всі необхідні рішення, і далі Рада має піти на карантин", – каже Ірина Геращенко, співголова фракції "Європейська солідарність".

Прийти на позачергове засідання закликав міністр охорони здоров'я Ілля Ємець. Але перед цим пройти експрес-тестування на коронавірус.

Ірина Сисак, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
На Тернопільщині зафіксовано другий випадок зараження коронавірусом
Наступний матеріал
Транспортний колапс у Києві: як кияни дістаються до роботи в екстремальних умовах
Loading...
Онлайн-уроки під час карантину – як це працює та як реагують учні та їхні батьки

Онлайн-уроки під час карантину – як це працює та як реагують учні та їхні батьки

Що робити українцям, які застрягли за кордоном через коронавірус – поради МЗС

Що робити українцям, які застрягли за кордоном через коронавірус – поради МЗС

Тестують медиків, облаштовують мобільні госпіталі – журналістка про заходи з подолання коронавірусу в Іспанії

Тестують медиків, облаштовують мобільні госпіталі – журналістка про заходи з подолання коронавірусу в Іспанії

Режим надзвичайної ситуації: в Одесі повідомили про зміни в роботі транспорту через коронавірус

Режим надзвичайної ситуації: в Одесі повідомили про зміни в роботі транспорту через коронавірус

У Мукачевому підтвердили зараження коронавірусом – подробиці

У Мукачевому підтвердили зараження коронавірусом – подробиці

Львів та область запроваджують надзвичайну ситуацію (оновлення)

Львів та область запроваджують надзвичайну ситуацію (оновлення)