Шоумен Володимир Зеленський
Шоумен Володимир Зеленський 24tv.ua

Команда новообраного президента представила "воєнну доктрину"

  Читайте по-русски
  Зеленський планує позбавити Збройні сили "невластивих функцій"

  Радник Зеленського з питань безпеки та оборони Іван Апаршин передав виданню "Новое время" "воєнну доктрину" новообраного президента України.

  Найперше у президентській команді обіцяють забезпечити об'єднане керівництво силами оборони відповідно до принципів і стандартів, встановлених державами-членами НАТО.

  "Посаду начальника Генерального штабу буде відокремлено від посади головнокомандувача Збройних сил", – наголосили в документі.

  Та додали, що протистояти "противнику, який переважає нас чисельно й матеріально, буде професійна, добровільна та мотивована армія, взаємосумісна з арміями країн-членів НАТО".

  "Армія буде посилена резервом постійної готовності та системою територіальної оборони. Ми забезпечимо залучення до керівництва армією бойових офіцерів, які дбають про життя солдата і здатні здобувати перемоги. Командири та органи управління тактичного та оперативного рівня отримають максимально можливу самостійність у прийнятті рішень щодо відсічі збройної агресії", – сказано в доктрині.

  Також, команда Зеленського планує позбавити Збройні сили "невластивих функцій".

  "Військове майно, яке не використовується за призначенням, буде передане в управління центральних, або місцевих органів влади, інших органів, уповноважених управляти державним майном. Буде забезпечено відкритість фінансової інформації щодо функціонування сектора безпеки й оборони та доступ громадськості до контролю ефективності використання кожної копійки виділених фінансових ресурсів", – зазначили автори документа.

  Крім того, 50 відсотків фінансового ресурсу хочуть спрямувати на утримання Збройних сил, 30 відсотків – на їхнє переозброєння, 20 відсотків – на підготовку військ і сил.

  Як повідомляв 5.UA, кандидат у президенти України Володимир Зеленський заявив, що після вступу на посаду глави держави ухвалений Верховною Радою закон про українську мову буде проаналізовано на предмет дотримання конституційних прав та інтересів громадян України. 

  Попередній матеріал
  У Зеленського розповіли, кого хочуть бачити генпрокурором
  Наступний матеріал
  Верховний Суд закрив провадження у справі стосовно надання Україні Томосу
  Loading...

  З початку року зафіксовано велику кількість ворожих безпілотників над арсеналами та боєприпасами – подробиці

  "В армії розуміють, що таке компетенція": Мирослав Гай спрогнозував, як голосуватимуть військові у другому турі

  Протягом 2019 року військовослужбовцям ЗСУ збільшили зарплати більш ніж на 30%

  Військовий комісар Києва назвав кількість громадян, які підлягають призову на строкову військову

  Було 19 і 23 роки: стали відомі деталі бою біля хутора Вільний, в якому загинули двоє українських армійців

  Сьогодні розпочався весняний призов – деталі