Шеврон ЗСУ
Шеврон ЗСУ 24tv.ua

Бірюков про голосування армійців в ООС: "Процент підтримки Порошенка в армії, де заборонена агітація, – вищий, ніж загалом по країні"

Читайте по-русски
У ЗСУ є низка військовослужбовців, які мріють про дружбу з Росією, така реальність, констатував Бірюков

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" радник Президента України, радник міністра оборони України Юрій Бірюков прокоментував результати голосування в ООС, де військовослужбовці за Петра Порошенка віддали 11580 голосів, за Зеленського – 11255 голосів, далі йде Гриценко, Тимошенко, Кошулинський.

"Із точки зору передвиборчої агітації працювати з армією неможливо і не можна – це заборонено законом. Почнемо з цього. Багатьох ці результати збентежили, засмутили, вразили і так далі. Але всі ці 4,5 роки я говорив, говорю і буду говорити: армія – це зріз нашого суспільства. По-друге, в нас пройшли демократичні вибори. При будь-якій попередній владі ми би зараз зачитували 100% явку та 99,9 результат за чинну владу. Правда ж? Це всі прекрасно розуміють, що раніше в армії було саме так. А цього разу абсолютно демократично дали можливість і армії в тому числі висловити свою точку зору. Армія висловила свою думку, ми отримали результати – кінець історії", – сказав Бірюков.

"Говорити про те, що зараз почнуться репресії проти військовослужбовців – ні, не почнуться. Що в армії щось буде змінюватися через такі результати голосування – ні, в армії в принципі все поступово буде змінюватися і ми будемо йти до визначеної мети. Говорити про те, що армія погано проголосувала, ну дозвольте, процент підтримки Порошенка в армії, в якій заборонена агітація, вища, ніж по країні. Армія щось розуміє, щось військовослужбовці не розуміють, хтось може порівнювати ситуацію із 2014-2015 роками, ті, які тоді служили, а тим хто прийшов уже у 2017-2018 роках – їм порівнювати складніше, тому так, такий результат. А телеканали вони дивляться наші", – сказав Бірюков.

Він також розповів, що посади політрука чи замполіта в ЗСУ немає, але є офіцери з морально-психологічного забезпечення. До їхніх обов'язків входять власне завдання з морально-психологічного забезпечення та патріотизм. Тобто цей офіцер має так працювати з військовослужбовцями, щоб коли прийде наказ, незалежно від прізвища Головнокомандувача та перепалок у Facebook, що військовослужбовці виконають наказ і будуть діяти, як мають діяти військові.

"Тому говорити про те, що в нас погано відпрацювати замполіти, так у нас немає замполітів. І з точки зору демократичної держави, в нас не повинно бути замполітів", – сказав радник Президента.

Бірюков також прокоментував те, що на 9-10 місці у військових, які голосували в зоні ООС, – Юрій Бойко (555 військовослужбовців) і Олександр Вілкул (344 армійців).

"Повторюю, армія – це зріз нашого суспільства. На жаль, в нашій армії є зрадники, назву їх так. Їх періодично відловлює контррозвідка. Їх періодично відловлює воєнна служба порядку. Говорити про те, що людина може випадково проголосувати за Бойка чи Вілкула, мені складно таке припустити, тому це чийсь свідомий вибір. Ми тепер плюс-мінус розуміємо, скільки зрадників у ЗСУ. Це не великий процент. У нас є в армії низка військовослужбовців, які мріють про дружбу з Росією, така реальність", – сказав він.

І додав: "От таких військовослужбовців треба знаходити і звільняти. Їх не треба перевиховувати, їх просто треба знаходити і просто звільняти. Знайти конкретних людей по голосуванню неможливо, бо вибори все-таки проводилися демократично, тому там нема на бюлетенях позначок, хто як голосував. Але принаймні є дільниці, на яких ці голоси з’явилися в урні, відповідно, є військові підрозділи, що голосували на цих дільницях. Не можу гарантувати, але ймовірно, контррозвідка вже займається цими питаннями".

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": фронтмен групи "Нумер 482" Віталій Кириченко в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Повітряне спостереження і більше кораблів: у НАТО розглянуть пакет заходів реагування на агресію РФ у Чорному морі
Loading...