Вибори 2019
Вибори 2019 5 канал

Стало відомо, хто з кандидатів у президенти став "чемпіоном" з витрат на один голос виборця

  Читайте по-русски
  Найдешевшими виявилися голоси виборців для Ігоря Смешка

  Комітет виборців України назвав кандидатів, які витратили найбільше коштів на один голос виборця. Про таке повідомляє КВУ у Facebook.

  "Найдорожчою стала вартість голосу для Романа Насірова, Сергія Капліна, Аркадія Корнацького та Сергія Носенка. Витрачені ними суми коштів значно перевищили ту кількість голосів виборців, яку вони отримали", – йдеться в тексті повідомленні.

  Слід зазначити, що Роман Насіров витратив на агітаційну кампанію та заставу 2,5 млн грн і дістав підтримку 2507 виборців. Тобто, вартість одного голосу становила 997 грн, що є рекордною сумою.

  На другому місці Сергій Каплін, який витратив 12,6 млн і отримав 14 871 голосів. Вартість голосу – 849 грн.

  Третій – Аркадій Корнацький. Кандидат витратив 3,5 млн грн. При цьому отримав 4 358 голосів. Вартість одного голосу становила 825 грн.

  Проте найменш дорогими виявилися голоси виборців для Ігоря Смешка, Володимира Зеленського та Юрія Тимошенка.

  Юрій Тимошенко витратив на кампанію разом із заставою 2,5 млн грн. При цьому одержав 114 207 голосів, що становить 22 грн за голос.

  "Володимир Зеленський витратив 88,9 млн грн. Водночас він отримав 5 529 460 голосів виборців. Таким чином вартість голосу становила 16 грн. Для порівняння з іншими лідерами перегонів: вартість голосу для Петра Порошенка становила 141 грн, Юлії Тимошенко – 68 грн, Юрія Бойка – 23 грн, Анатолія Гриценка – 82 грн", – зазначили в КВУ.

  Найменшою серед усіх кандидатів стала вартість голосу для Ігоря Смешка. Політик витратив 3,9 млн грн, діставши підтримку 1 104 537 виборців. Вартість голосу становила лише 4 грн.

  Однак, на думку голови КВУ Олексія Кошеля, реальні витрати кандидатів можуть значно відрізнятися від тих сум, які вони вказали у своїх проміжних фінансових звітах.

  "У звітах ми, природно, не побачимо витрат та роботу технічних кандидатів чи "фабрик ботів". Також переважно в тіньовий спосіб оплачуються витрати на роботу агітаторів, спостерігачів і членів комісій. Саме тому офіційні цифри низки кандидатів можуть відрізнятися від реальних витрат у декілька разів" – наголосив голова КВУ.

  Попередній матеріал
  У Берліні заявили, що Україна потребує досвідчених управлінців
  Наступний матеріал
  У Києві "замінували" Вищу раду правосуддя та три об'єкти "Укроборонпрому"

  ЦВК опрацювала 100% протоколів із закордонних дільниць: за кого проголосували українці

  Стало відомо, ким є молодики, які стояли під будівлею ЦВК у день виборів

  Українці знову зруйнували плани Москви – Герасимов про вибори Президента України

  Американські спостерігачі дали оцінку виборам в Україні – подробиці

  "У конкурентній боротьбі та в мирній атмосфері": країни G7 схвалили висновки ОБСЄ щодо виборів в Україні

  У ЦВК опрацювали більш як 97% протоколів (оновлено)